Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angol-Francia-Spanyol párosítá...

Angol-Francia-Spanyol párosítás jó szerintetek?

Figyelt kérdés
Szeretem az angolt, és talán azzal is szeretnék foglalkozni majd, és úgy tudom, hogy a francia áll a legközelebb az angolhoz, meg Angliában is az a legfontosabb idegen nyelv. A spanyol meg az USA-ban fontos. Javítsatok ki, ha tévedek.
2018. okt. 31. 07:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A francia annyira áll közel az angolhoz mint a sonka a müzlihez.

Kamadában hasznát vennéd, de mivel az USA-ba készülsz,a spanyol hasznosabb.Főleg a délebbi államokban.

2018. okt. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Francia a legközelebb az angolhoz? Ezt meg honnan vetted?! Nagyon nem. Közök nincs egymáshoz. Még csak nem is egy nyelvcsaládba tartoznak. S nyelvtanuk, s kiejtésük, s semmi hasonlóság!

Angliábán mivel a legközelebbi ország francia, sokan azt tanulják.

USA mivel "alatta" spanyolol beszélnek, s benne is sok helyen, így az a leggyakrabban tanult idegen nyelv, de Kanada francia része miatt, azért a francia is oktatott és népszerű bizonyos helyeken.

2018. okt. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Tudom, hogy a germán nyelvcsaládba tartozik az angol, de a francia nagyon nagy hatással volt az angolra, ezért szókincsben több hasonlóság van mint a némettel szerintem. Érdemesebb lenne németet tanulni valamelyik helyett?
2018. okt. 31. 15:23
 4/8 anonim ***** válasza:
Hová, miért? Az a kérdés melyik nyelbet tudnád hasznosítani. Melyik érdekel? Hová készülsz?
2018. okt. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom még. Érdekel az angol és talán a hozzá legközelebb állót tanulnám, aminek a legtöbb kapcsolata van az angolszász világhoz. Érdekel a keresztyén hit, református vsgyok.
2018. okt. 31. 15:48
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

"A francia annyira áll közel az angolhoz mint a sonka a müzlihez."


Az ugye megvan, hogy az angol szókészlet 30%-a francia eredetű? Nyelvtan is nagyon hasonló

2018. nov. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pl.?
2018. nov. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

"A francia annyira áll közel az angolhoz mint a sonka a müzlihez."


"Francia a legközelebb az angolhoz? Ezt meg honnan vetted?! Nagyon nem. Közök nincs egymáshoz. Még csak nem is egy nyelvcsaládba tartoznak. S nyelvtanuk, s kiejtésük, s semmi hasonlóság!"


Az első és a második válaszoló nagyon nincs tisztában a két nyelv történetével. Bár az angol germán,a francia pedig latin eredetű, ennek ellenére, ha nyelvtanban meg kiejtésben nem is, de szókincsben nagyon is hasonlítanak.


Az mai angol, amit mi is tanulunk már nem germán, hanem hibrid nyelv. Miért? Mivel a nyelv szókincsének csupán 26%-a germán eredetű, míg 29%-a latin és 29%-a francia (s ahogyan említettem, a francia egy újlatin nyelv) , ami azt jelenti, hogy 58%-a a szókincsnek latin eredetű. ( a szókincs többi %-a a görögből és egyéb nyelvekből érkezett)


Tehát az, hogy semmi közük egymáshoz az egy nagyon erős, s egyben hamis állítás. Én például mindig azt ajánlom a diákjaimnak, hogy az angol után az egyik újlatin nyelvet (francia,spanyol,olasz,portugált) tanulják, mert sokkal könnyebb. Egyébként angol-olasz szakos tanárnak tanulok.


A kérdezőnek a válasz pedig: Igen, nagyon jó párosítás.

2018. dec. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!