Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit csináljak, ha kezdem...

Mit csináljak, ha kezdem megutálni a franciát?

Figyelt kérdés
Ebben az évben kezdtem eltanulni az iskolában második nyelvnek, de kezdd nagyon nem tetszeni. Nem tudom, hogy mit csináljak. Idegesít amikor beszélnek és egyáltalán nem tetszik. Inkább tanulnék spanyolt helyette.
2018. nov. 5. 19:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Teljesen megértelek :-( Engem is nagyon idegesített, ahogy a felvételeken beszéltek. De amúgy azóta jártam Franciaországban, és valójában teljesen normálisan beszélnek :-) Meg a könyvünkben azok az idióta rajzocskák... égnek állt tőle a hajam.


Viszont később másutt is jártam francia tanfolyamra, és akkor mégiscsak megszerettem. Szóval neked is azt javaslom, hogy próbálj más helyekről (is) tanulni franciául. Néhány ötlet:

[link] (feltéve, hogy az angoltudásod magasabb fokon áll, mint a francia, és nem vagy hajlamos a nyelvek keverésére)

[link] (szókincsbővítéshez; egyrészt a kedvenc regényeidet töltsd le franciául és olvasd ezzel, másrészt én a tankönyvi szövegeket bediktáltam a telefonomnak, elküldtem magamnak emailben és azokat is feltöltöttem, így tanultam meg az új szavakat - sokkal hatékonyabb, mert itt szövegkörnyezettel együtt tanulod)

[link] (önjavító tesztek - alul kiválasztod az aktuálisan tanult témakört. Sokkal praktikusabb ezekkel gyakorolni, mint papíron, mert kijavíthatod magadnak + dupla kattintással az új szavakat is lefordítja)

[link] (hallásértés)

2018. nov. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hú, de jó ötletek, első! Én angolt tanulok, de ahhoz is tökéletes.
2018. nov. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a tanárokat, hogy nem mehetsz-e át spanyolra.
2018. nov. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szerinted megengednék?
2018. nov. 6. 17:27
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy kérdést biztos megér, hátha :-) Ott a Duolingó, hogy felhúzd magad a többiekhez (mert ugye két hónap lemaradásból indulsz). Meg persze be kell majd szerezned a spanyolkönyvet - ha esetleg nagyon szegény családban élsz, ez probléma lehet.


De azért előtte gondold meg, hogy biztos jobban fog-e tetszeni a spanyol. Olyan ez, mint a házastárs és a szerető: a házastárssal együtt él az ember, jól látja a hibáit, a jó tulajdonságait meg megszokja és már fel sem tűnik neki. A szeretővel csak ritkán találkozik, ráadásul akkor mindketten a legjobb formájukat hozzák, nem hozzák ki egymásból sem a legrosszabbat. Emiatt a szerető sokkal jobb embernek tűnik, mint a házastárs. Persze csak addig, amíg az illető fel nem bontja a házasságát, és össze nem költözik az addigi szeretőjével. (Ez nyilván nem minden esetben van így, de könnyű beleesni a csapdába.) Ugyanez a csapda ebben a döntési helyzetben is előjöhet.

2018. nov. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehetségesnek tartom, hogy megengednék. Különösen, ha sosem volt veled nagyobb gond. Kérdezni megéri.
2018. nov. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, de hülyének fognak nézni. A francia tanár meg, ha megtudja akkor lehet, hogy megsértődik és azt hiszi, hogy miatta megyek el.
2018. nov. 7. 21:24
 8/8 anonim ***** válasza:
Elmondhatod neki, hogy nem őt utálod, hanem a nyelv az, ami nem tetszik. És vehetsz neki valamit búcsúzóul, hogy ne higgye azt, hogy miatta mész el.
2018. nov. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!