Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Franciát vagy németet tanuljak?

Franciát vagy németet tanuljak?

Figyelt kérdés

Most vagyok nyolcadikos, bejelöltem egy német és egy francia nyelvi előkészítős osztályt az általam választott gimnáziumban. Most a sorrend lényegtelen, mert még márciusban megváltoztathatom.

Nem tudom, melyiket érné meg jobban tanulni. Szeretem a nyelveket, és szeretnék sokat utazgatni később, nem csak Európában, valamint a turizmus és kereskedelem ami érdekel. Ezek és a ti véleményetek alapján melyiket válasszam? Melyik éri meg jobban? (Most a nehézségtől tekintsünk el, jó a nyelvérzékem szerencsére, ha akarom, bármelyiket meg tudnám tanulni). De én most arra vagyok kíváncsi, hogy melyikkel mennék többre, ha legalább egy C1-es nyelvvizsgáig eljutok.

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2018. márc. 2. 13:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Németre nagyobb a kereset (főleg Magyarországon), de mivel a francia ritkább=>nehezebb rá embert találni=> jobban is fizetik
2018. márc. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Elsőnek igaza van,de a német jobban megéri.

Én tudok németül,angolul.Barátnőm angolt meg franciát tanult anno,de most szükdégletből német nyelvtanfolyamra jár.A franciát gimi óta nem is használja.

2018. márc. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A német inkább Európában elterjedt, a franciát viszont az afrikai országokban is sokan beszélik és világszerte is többen használják. Ettől függetlenűl, jelenleg, ha Magyarországon akarsz elhelyezkedni a jövőben, akkor a némettel az esélyesebb vagy egy jobb munkahelyre. Személyes vélemény: franciát nem beszélem, de a némettel nagyon meggyűlt a bajom, az angollal, olasszal és spanyollal ellentétben. Persze nem szeretnélek eltántorítani tőle, sok sikert a jövődhöz!
2018. márc. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!