Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért terjedt el a ma már az...

Fájós láb kérdése:

Miért terjedt el a ma már az élőbeszédben (rádió, TV, de a hétköznapi beszédben is) a csaknem minden mondatot kezdő (de alig akad olyan mondat amiben ne fordulna elő) "igazából" (időnként "igazándiból") szó?

Figyelt kérdés
Az, hogy a magyar nyelvből angol szavak kiszorítanak hagyományos magyar szavakat nem tetszik ugyan, de nem tudok ellene tenni (itt már minden projekt, schoping, center stb).
2018. nov. 6. 01:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Ugyanugy angolbol ered.

Really, truly, actually, to be frank stb.

2018. nov. 6. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
Nos nem tudom, miért terjedt el, engem nem zavar. Én meg szinte minden mondandómat úgy kezdem, hogy "Nos". Nos igazából fogalmam sincs, hogy miért :-)
2018. nov. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A hazugsággyárak nagyüzemben. A reklámok úgyszintén. A zagyva megfogalmazásúak különösen.

Márpedig tudható, ha valamit sokszor mondanak (bárhogy), akkor az az igazságtartalmától függetlenül hatni kezd. Ez pedig ellaposodáshoz, általános elsilányuláshoz, igénytelenséghez vezet. Az értelmiség köreiben ugyanúgy, mint a többi embernél.

Az oda nem figyelés, majmolás, igénytelenség ezt hozza. A züllés mindig könnyű, az igényesség megszokása roppant nehéz. Mert az ember alapvetően lusta. Meg kell erőltetnie magát, hogy ne legyen az.

2018. nov. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Andizsuzsi ***** válasza:
Én ezt még nem vettem észre. Ami engem nagyon irritál, az a `muszáj vagyok`.
2018. nov. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Gondolkodási idő növelése; nem egyből akar a lényegre terelődni a téma; ezzel érzékeltetik, hogy van valami igazság a dologban, de nem 100%-osan úgy van, ahogy elhagzik. Tehát a pontatlanságot jelzik vele.

"Így tudom, de megkérdőjelezhetik a valóságalapját".

2018. nov. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Akinek a gondolkodási idő növelésére van szüksége, ne kezdjen bele addig mondatba, míg nem tudja, mit akar mondani. Még inkább: ne menjen riporternek.
2018. nov. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!