Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent az, hogy szerelem...

Mit jelent az, hogy szerelem első vérig?

Figyelt kérdés

Most nézem a filmet és nem értem, ezzel mire céloznak.

Szerelem első vérig.

Szerelem második vérig.

Szerelem utolsó vérig.


2010. jún. 25. 22:50
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Vmi művészlélek által kiagyalt alter, nagyon mélynek tűnő de valójában semmitmondó cím.
2010. jún. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mint az első válaszoló rámutatott, valóban művészember által kiagyalt filmcím, de egyáltalán nem értelmetlen, csak nem mindenkinek esik le. Racionális értelmet ne keress, inkább asszociációt.

Régen különböző párbajok harcok sztenderd kiszállási feltétele volt az első csepp vér Pl.

"Két Sófalváról csak 1760-1762-től beszélhetünk, különválásuk a székely falvak történetének sajátos fejezete (mindkét faluból elindultak a legények, s ahol az első csepp vér kifolyt, ott állították fel a két falu határát jelző halmot)."

Azt, hogy a szerelemben az elős alkalomnak és a vérnek mi köze lehet egymáshoz, nem részletezem.


A "második vér", "utolsó vér" kifejezések csak arra utalnak, hogy az eredeti film újabb részeiről van szó.

2010. jún. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kielégítő választ.
2010. jún. 26. 22:22
 4/5 anonim ***** válasza:

Amúgy hogy tetszettek?Nekem az első meg van,de szeretném a többit is.Szerintem unalmas,de van egy hangulata és természetesen MAGYAR :))

Az elején demjén rózsi száma angolul elég meredek :))) !!!!

2010. jún. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon tetszett, bár ez az Ágota szegény olyan buta libának tűnik :)
2010. jún. 27. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!