Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyire hasznos a spamyol...

Mennyire hasznos a spamyol nyelv Magyarországon?

Figyelt kérdés
Jelenleg angolt és franciát tanulok, de megszeretném változtatni spanyolra a franciát. Tényleg semmi értelme sincs? Esetleg, ha valaki változtatott gimiben másodnyelvet írna tapasztalatot, hogy megy ez? Szeptemberben kezdtem tanulni a franciát, de tudok egy kicsit spanyolul szóval be tudnám pótolni.
2018. nov. 26. 22:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Öt érv a spanyol mellett

[link]

A spanyol ajkúak inkább újlatin nyelveket tanulnak, angolul kevésbé.

Kérdezd meg a tanárokat.

2018. nov. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%
Mennyire hasznos Mo-n a spanyol? Kb. annyira, mint a francia. Sok helyen jól jön ha valaki nem csak angolul és/vagy németül beszél. Az angol lassan már alap. A helyedben nem "váltanék", hanem befejezném a franciát és utána kezdenék a spanyolba. Ha már tudsz angolul és franciául, akkor a spanyolt könnyebb lesz megtanulni. Ha váltasz, akkor keverni fogd a szavakat, nehéz lesz átállni +elvesztegetted az eddigi francia tanulással töltött időt.
2018. nov. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Nem lehet egy nyelvet "befejezni". Nincs olyan, hogy az egyiket már tudom, jöhet a következő.
2018. nov. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
16%

Persze, a magyart se beszélik sokan normálisan úgy, hogy itt születtek, tanultak és élnek...

Aki nem kötekedni akar, az megérti mit akartam írni. El lehet jutni egy C1 szintig néhány év alatt, ami után már el lehet kezdeni egy új nyelvet. De két nyelvbe belekezdeni, két nyelvet párhuzamosan tanulni nehéz és kevésbé hatékony.

2018. nov. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Mansour ***** válasza:
79%

"De két nyelvbe belekezdeni, két nyelvet párhuzamosan tanulni nehéz és kevésbé hatékony"

Ez egyéni beállítottságtól függ. Valószínűleg a legtöbb emberre igaz, amit írsz, de nekem például kifejezetten jó párhuzamosan tanulni egymáshoz közel álló nyelveket. Lehet, hogy egy-két dolgot időnként kever az ember, de nekem sokkal jobban megmarad a fejemben, ha a tanulás során össze tudom hasonlítani a nyelvek közötti hasonlóságokat és különbségeket.

2018. nov. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, de én inkább a spanyol nyelv hasznosságára lennék kíváncsi Magyarországon.
2018. nov. 27. 17:49
 7/8 anonim ***** válasza:
De mégis milyen szempontból? Ha arra vagy kíváncsi pl., hogy mennyire hasznos, ha munkát keres valaki, akkor nézz körül az álláshirdetések között, és fogod látni, hogy mennyire sok vagy kevés helyen elvárás, hogy tudjon valaki spanyolul. Ha az érdekel, hogy milyen sok spanyol nyelvű könyvhöz lehet itt hozzájutni, akkor menj be egy könyvesboltba és nézz körül. Stb.
2018. nov. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%
Én úgy érzem, hogy mindegyik nyelvet, amelyikkel foglalkozom örökké tanulom. Befejezni akkor fogom az összeset, amikor meghalok.
2018. dec. 21. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!