Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angolban kérdésben minden...

Angolban kérdésben minden esetben segédige kell az igéhez? Tehát pl. a “Who worked yesterday” nem jó, csak “Who did work yesterday? ”

Figyelt kérdés

2018. nov. 29. 17:55
 1/7 anonim ***** válasza:
10%
A segédigével a helyes, de hétköznapi beszédben anélkül is találkozni vele. Gondolj bele - magyarul te is mindig tankönyv-helyesen beszélsz?
2018. nov. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%

Na várjunk csak, látom hülyeséget írtam a példádat látva. A példádban kifejezetten csak segédige nélkül helyes a mondat, mert a kérdőszó az alany.


Amit korábban írtam igaz, de ebben az esetben csak segédige nélkül helyes.

2018. nov. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Vree ***** válasza:
65%

Nem, dehogyis. A kérdőszó kiváltja az elölálló segédigét.

Did anyone come to today? Who came to visit today?

Did you see John? Who saw John?


A te mondatodnak megváltozik az értelme is, ugyanis létezik egy "to do work" szerkezet,arra mondják, ha megkérdőjelezik, hogy valaki ott van, de nem dolgozik rendesen, nem végez igazi munkát - "Who did work yesterday?"=Ki az, aki dolgozott is tegnap? (nem csak lófrált) (A to work azt is jelentheti, hogy munkaidőben van- a do work nyomatékosabban a valódi munkavégzést hangsúlyozza)

2018. nov. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 chtt ***** válasza:
73%

Azt nem igazán tudom, mit jelent az, hogy kérdőszó kiváltja az előálló segédigét, de egyelőre szerintem elég, ha megjegyzed, amit a kettes írt: az angol kérdésekben kell a segédige, kivéve, ha az alanyra kérdezel (azaz a te esetedben:).

Vreenek igaza van abban, hogy állító mondatban is használhatsz segédigét nyomatékosításra - I _did_ work yesterday (tehát ilyenkor szóban is ráteszed a segédigére a hangsúlyt - igenis dógoztam, nem csak a lábam lógáztam), de kérdésben nemigen tudom elképzelni. Ez nem azt jelenti, hogy nincs ilyen, csupán azt, hogy az elmúlt alig 30 évben, mióta tanítom a nyelvet, ez a megoldás engem valahogy elkerült, tehát nem ismerős.

:)

2018. nov. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2018. nov. 29. 20:58
 6/7 anonim ***** válasza:
Vagy ha a whose a kérdőszó: Whose dog barks?
2018. nov. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 chtt ***** válasza:
100%
((az is alany, csak épp birtokos jelzős:))
2018. nov. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!