Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyire lehet eredményesen...

Mennyire lehet eredményesen otthon oroszul tanulni?

Figyelt kérdés

Volt évfolyamtársam kettősállampolgár (orosz-magyar), balett tanárnőim is orosz származásúak, illetve az egyikük kislánya is tud. Nagyon jól hangzik és érdekesebbnek is találom, mint mondjuk egy spanyol vagy francia nyelv, meg később biztos, hogy jól jön. Plusz voltam Szentpéterváron, nagyon zavart, hogy nem értek semmi beszédet és írást se, szüleim, mamám és sok tanárom is tanult és néha ők is mondanak 1-1 szót vagy mondatot. Már lassan 1 éve gondolkozok, hogy el kellene kezdenem tanulni, de egyenlőre orosz nyelvtanfolyamra nem tudok eljárni, német vagy angol nyelvből kellene egy nyelvvizsgát szereznem. Lassan 10-11 éve tanulok németet (általános 1. osztályban kezdtem, közben tanárhiány miatt nem mindig volt szakkör/óra), jól megy, a nyelvtanával sincsenek problémáim. Elég lassan haladunk A2-B1 szint környékén vagyunk. Angolt 3 éve kezdtem gimi nyelvi előkészítős osztályban második nyelvkènt, ezzel sincsen különösebb gondom, jól megy, itt A1-A2 szint környékén vagyok. (0. után volt egy suliváltásom és már nem emelt nyelves osztályban tanulok, most heti 4 németem és 3 angolom van) Mindkettő nyelven tudok folyékonyan beszélni az adott témáról, feleléseknél ha nem készülök is mindig jó jegyet kapok, jól elbeszélgetek a tanárral még a felelés végén a témáról. Bár tudom ez még lesz sokkal jobb is és még több nyelvtan és az angol is bonyolódni fog.

Na szóval letöltöttem a duolingot és csak angol utasítassal van orosz, de értem még most az elején az egészet (késöbb kiderül, hogy meddig), de abból az írást nem tudom megtanulni. Youtube-on ha nézek/ hallgatok pélául abc-hez betűk írását/ejtését az úgy ér valamit? Vagy fontos lenne most az elején elmennem egy tanárhoz vagy tanfolyamra?


2018. dec. 2. 19:03
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
semennyire
2018. dec. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Én itthon könyvekkel és nettel megtanultam az oroszt B1es szintre..több mint a semmi:)
2018. dec. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Megvan anyukám könyve is amiből tanult, az alapokat elkezdem, aztán majd 1 nyelvvizsga után megyek tanfolyamra, addig magamnak gyűjtök rá pénzt, mert én szeretnék megtanulni ha nem is anyanyelvi szinten, de olyan B1-B2 szintre.
2018. dec. 2. 19:46
 4/4 anonim ***** válasza:
Én tanulok oroszul és mellé letöltöttem a duolingot, hogy na még azon is gyakorlok. Egy katyvasz. Inkább a könyvek, azt az appot még gyakorlásra se:D Eredményes lehet egyébként az otthoni tanulás, ha elég energiát belefektetsz. Ragozást éld túl( :))))) ) és sima:D
2018. dec. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!