Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Németországban mennyire...

Németországban mennyire szükséges az angol nyelvtudás?

Figyelt kérdés
Az átlag német mennyire tudja ill. használja az angolt?

2018. dec. 31. 18:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Semennyire sem.
2018. dec. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Oda a német kell nem az angol, ha tudsz németül és olyan céghez mész dolgozni ahol kérik az angolt is kell tudni akkor van ott értelem.
2018. dec. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha tudsz németül, akkor semennyire, ha nem tudsz németül, akkor eléggé.
2018. dec. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Németországban nem szükséges az angol (kivéve, ha olyan helyen dolgozol, ahol mégis kell, de ez ritka), viszont gyakorlatilag mindenki tud angolul (50 alatt) és használják is, de föleg akkor, ha angol nyelvterületen nyaralnak, vagy valaki angolul kér infót tölük.
2018. dec. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy milyen munkát vállalsz, mert programozónak létfontosságú, nem elég a német.
2018. dec. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%
Én ebben az évben vagyok cserediák Németországban, azt tapasztaltam, hogy a németek nagyon gyatrán beszélnek angolul. Az első pár héten próbáltam velük angolul beszélni, de aztán rájöttem, hogy én jobban megértem a németet, mint ők az angolt, persze akadtak kivételek (kb A2-B1-es nyelvtudással jöttem ki) Mondjuk az is igaz, hogy én egy kisvárosban vagyok, lehet pl. Berlinben vagy Münchenben jobban megértenék az angolt.
2018. dec. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem nem a NÉMETEK angol tudásával van gond, hanem a TIEDDEL!

Azokat, akiknek angol az anyanyelve, símán megértik, viszont a "magyar angolt" még a született angolok sem!

2019. jan. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Itt németben sokan tudnak angolul , de nem fognak angolul beszélni nem hajlandó csak németül beszélni a német ide a német nyelv kell . Angollal ki törölheti az emeber a hátsóját
2019. jan. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#7 De, legalábbis az én osztályomban biztosan. Olyanokat kérdeznek tőlem órán pl. hogy mit jelent az hogy "use" pedig tizenegyedikesek vagyunk és érdekes, ha külföldön kirándulok és angolul beszélek valakivel (akár útbaigazításról, hotelben bejelentekezés vagy akármi), nincsenek ilyen problémáim. Illetve a többi cserediákkal szintén gyakran angolul beszélek itt, ők is megértenek. Persze nem állítom, hogy nincs akcentusom, de azért eddig mindig megértettek.

Én is azt hittem, hogy a németek jól tudnak angolul (lehet ez igaz is, csak nekem nem sok ilyen emberezhez volt szerencsém).

2019. jan. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyébként főleg a fiataloknál tapasztaltam ezt, elején tanárok simán beszéltek velem angolul.

(Előző vagyok)

2019. jan. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!