Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy van ez helyesen németül?...

Hogy van ez helyesen németül? Tagadás.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem mert nem igazán értem a német nyelvben a tagadást.

Pl:

Nem akarsz egy új ruhát venni?

1.Willst du nicht ein neues Kleid kaufen?

2: Willst du kein neues Kleid kaufen?


Melyik tagadás a helyes? Vagy lehet ezt a mondatot a "nicht" és "kein" szavakkal is tagadni? Magyarul mindkét tagadás helyes?

Köszönöm szépen! :)



2019. jan. 31. 15:50
 1/6 anonim válasza:
36%

Az első a helyes. Mert ahogy magyarul is írod, nem akarsz? Willst du nicht?


Azaz az akarni igét tagadod.


A kein az a ruhát tagadja. Hast du kein. neues Kleid? Nincs új ruhád? Nein, ich habe kein neues Kleid.


A második semmi képpen nem helyes, szerintem

2019. jan. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :)
2019. jan. 31. 15:57
 3/6 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem mindkét mondat helyes, csak a hangsúly különbözik.

1. Willst du nicht ein neues Kleid kaufen? - Nem egy új ruhát akarsz venni?

2. Willst du kein neues Kleid kaufen? - Nem akarsz (egy) új ruhát venni?

2019. jan. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Mansour ***** válasza:
Mindkettő helyes, de nem úgy, ahogy a 3-as írja. A nicht az igét tagadja, a kein pedig a főnevet. A magyar mondatnak az 1. a pontosabb fordítása. Az 1. arra utal, hogy épp most nem akarsz egy új ruhát venni, a 2. meg inkább arra, hogy egyáltalán (esetleg soha) nem akarsz új ruhát venni.
2019. jan. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

szerintem

1. nem akarsz új ruhát vásárolni? (ezt úgy általánosságban, ha pl találkozol egy barátnőddel a plázában és valakinek eszébe jut, hogy vegyetek egy új ruhát)

2. új ruhát nem akarsz vásárolni? (ez meg kifejezetten az új ruhát helyezi hangsúlyba, ha mondjuk egy boltban van lehetőség új és használt ruha vásárlására is)

2019. febr. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kösz
2019. febr. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!