Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyi szót kell tudnia az...

Mennyi szót kell tudnia az embernek ahoz, hogy középfokon beszélhesse a nyelvet?

Figyelt kérdés
2010. júl. 1. 22:04
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Olyan 4000. De lehet, hogy nyelve válogatja.

(Azt ugye tudod, hogy az ahhoz két h?)

2010. júl. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
2000 szóról hallottam. De nekem annyi nem volt elég, hanem még kellett hozzá elég sok.
2010. júl. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 3-5 ezer szócsalád. Ez a középfokú nyelvvizsgához elég, a gyakorlatban nem sok mindenre.
2010. júl. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz, hogy turista szinten elboldogulj egy nyelvvel, elég kevesebb, mint ezer szó. Célirányosan kiválogatva azt az ezret, jó eséllyel mehetsz alapfokúra. Középfok az olyan 2000-3000 szó, persze azt jobb ha tudod, hogy vannak sokkal számottevőbb tényezők is, mint hogy hány szót tudsz.
2010. júl. 25. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Párom feleannyi szóval könnyen elboldogul Ausztriában, mint én. Nekem sokkal több szót kellett tanulnom a folyamatos beszédhez.


Talán embere válogatja, ki mennyire kreatív, de attól is függ milyen élethelyzetekben vagy. (az én munkahelyemen lényegesen több szó kell a gördülékeny munkamenethez, mint a páromén) És akkor a női pletyózást se felejtsük el. :)


Szóval nekem több szó kellett, hogy jól érezzem magam. De a nyelvvizsgára is én vagyok esélyesebb. (de még mindig a párom oldja meg jobban az új helyzeteket)

2011. dec. 6. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!