Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Jó dolog az, hogy kifejezetten...

Jó dolog az, hogy kifejezetten az tetszik nekem, ha nem tökéletesen, hanem kevésbé választékosan beszélem a nyelvet?

Figyelt kérdés

Sokkal jobban tetszik az "úriemberes" választékos helyett, az a szlenges nyelvváltozat, amikor kevésbé választékosan beszélnek, tele káromkodással. Arra célzok, ahogyan a négerek beszélhetnek az amerikai gettóban, ami itt-ott esetleg nyelvtani hibákkal is tele van.


Egyrészt ahhoz nem kell olyan sokat tanulni, másrészt sokkal vagányabb, menőbb. Ahogy elképzelem, hogy ott menő csávókkal állunk spanolni, és odalökünk egy ilyet:


"Hey, little bro! Just a minute... tell me, where is your fucking girlfriend?"


Egyszerűen zseniálisak ezek a szövegek!


2019. márc. 5. 11:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%

Nem.

Ez a nyelv gyors, követhetetlen változását okozza.

Pl. szerinted mit jelent a "verda" ?


Ezen kívül rongálja a nyelvet, tehát az egy idő múlva sokkal kevésbé lesz kifejező.

Mindig ugyanazok a szavak, ugye.

2019. márc. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy utálom a idegen nyelvek nyelvtanát, mert a sok szabály mert idegesít. Szóval már nem olyan biztos, hogy meg szeretném szerezni a C2-es szintet.


Amikor meg a nyelveknek ezt a verzióját hallom pl. egy old-school amerikai rap dalban, mert vagányabb. Szeretnék és kimenni amerikába, és spanolni ilyesmi fazonokkal, hogy jobban értsem az "utcai nyelvet", végülis az a lényeg, hogy én megértsek másokat, meg ők is megértsenek engem, nem akarok én irodalomtörténész lenni.


De amúgy köszi a választ.

2019. márc. 5. 11:54
 3/19 anonim ***** válasza:

Ez lesz a következménye:

[link]

2019. márc. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Igazából arra gondoltam, hogy az a dialektus tetszik, ami az NWA dalokban is hallható.


Tehát egyszerű, nem túl kifejező mondatok, de mégis érthető szövegek, tele trágár szavakkal, esetleg olyanokkal is, amit "a felső 10 000" nem is beszél...

2019. márc. 5. 12:00
 5/19 A kérdező kommentje:
2019. márc. 5. 12:02
 6/19 anonim ***** válasza:
88%
Ja, hogy nem megy a nyelvtan, és mivel lusta vagy megtanulni, inkább kifogást keresel? Hát, te tudod...
2019. márc. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%

A trágárság gáz. Egy filmben, poénban lehet helye. De nem a hétköznapi beszédben.

Bocsi, de ha nekem valaki ilyennel jönne, hogy hol a kib--- k--- barátnőd, és gondolkodás nélkül pofán vágnám, hogy anyád a k---.


Az egyszerű beszéd meg kivitelezhető úriemberes változatban is. Sőt, egy igazi úriember nem össze-vissza körmondatokban beszél, hanem szépen, egyszerűen, és leginkább érthetően.

2019. márc. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Hát igen, lusta vagyok megtanulni a nyelvtant. Semmiféle tűz nincs bennem iránta, tök unalmasnak tartom. Az utcai nyelvvel is megértenek engem, meg én is őket, és az még tetszik is.


Viszont tudományos pályán szeretnék továbbtanulni, ott meg a magas fokú nyelvismeret kell, szóval az a bizonyos tűz, akkor gyullad majd be. Régen felvételinél is így volt, hogy jól tanultam, mert megijedtem, hogy nem vesznek fel semmilyen jó helyre, de miután sikerült amit akartam, a tanulmányi átlagom ismét romlani kezdett.

2019. márc. 5. 12:32
 9/19 A kérdező kommentje:

7-es:


Hát pedig a sok "úriember ficsúr" általában arra büszke, hogy ők mennyire nagyon jól beszélnek nyelvet, meg hogy milyen ciki, ha valaki a mai világban nem tud egy idegen nyelvet.


Az ilyeneknek nagyon szívesen, kéjes örömmel tolok el egy ilyen szöveget:


"What the..!? Hey, are you crazy motherfucker bro? Shupt up, you little dick, and kiss my as!


Ez az utca nyelve, az "úriember ficsúrok" ezt nem érthetik. A káromkodást is művészet összerakni nem csak a nyelvtant. :D

2019. márc. 5. 12:49
 10/19 anonim ***** válasza:
83%

Az a baj, hogy te a szlengtől is igen messze vagy :D Ezek annyira alap káromkodások, hogy már 30-35 évvel ezelőtt, általános iskolás koromban is tudtam, pedig akkor még nem volt net, meg semmi, hogy onnan szedjünk bármi infót, vagy zenét, filmet nézzünk.

Számomra az igazi szleng, amikor csak nézek, mint a hülye, mert egy szót sem értek, vagy ha értem, az sem azt jelenti, mint egyébként :D

2019. márc. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!