Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen nyelven szólal meg a...

Milyen nyelven szólal meg a gyerek, ha nem beszélünk hozzájuk? Volt egy ilyen kísérlet tényleg? Vagy csak mese? Légyszi, segíts, ha tudsz! =)

Figyelt kérdés

Kis koromban láttam egy mesét, melyben arra tettek kísérletet, hogy milyen nyelven szólal meg a gyermek, ha nem szól hozzájuk senki egy szót sem. Azóta hallottam egy ismerősömtől, hogy volt néhány ilyen igazi kísérlet is.

Ti mit tudtok róla?


2010. júl. 2. 22:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Semmilyen nyelven sem.. Akkor nem tanul meg beszélni. Nem logikus?!:/
2010. júl. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
6%
Akkor néma lesz vagy mi?
2010. júl. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet ilyen kísérletet végezni az etikai szabályok miatt, egyszerűen elképzelhetetlen! Nincs ember, aki feláldozná a gyerekét ilyen hipotetikus dolgok miatt. Ha egy gyerekhez nem beszélnek, NEM tanul meg beszélni, mert a beszédközpont megérik ugyan, de ha nincs inger, nincs mit befogadnia, nem tanul meg beszélni. Kell hozzá a környezet. Egyébként úgy 6 éves korban zárul le a beszédfejlődésnek az a szakasza, amely pótolhatatlan, tehát ha addig nem beszélnek hozzá, akkor már soha nem fog tudni megtanulni beszélni.
2010. júl. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Attól nem lesz néma, ha nem beszélnek hozzá...

Érdekes kérdés, én is kíváncsi lennék.

2010. júl. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Hangokat ad ki.
2010. júl. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Lásd a hansági lápban talált gyereket - ha jól emlékszem Hanyi Istók névre keresztelték -, aki a lápban élő állatok "nyelvét" beszélte: ugatott,nyávogott, morgott stb., mert nem hallott emberi beszédet, nem volt módja az emberi beszédet kisgyermekként gyakorolni, ismételgetni. További infó:

www.hanyistok.hu

www.kapuvar.hu/varos/hanyistok

[link]

2010. júl. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
Ha nem tanitják nem tanul meg semmilyen nyelven,ez nagyon logikus.viszont ha tvt vagy bármit hall ugy esetleg..de ez képtelenség,mint ahogyan az előttem levők is irták,ki áldozná föl a gyerekét?
2010. júl. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ezt egyszer mesélte egyik tanárom, vagy rég nem látott rokonom, nem tudom, de nagyon megmaradt bennem. Hogy mennyi igaz belőle, nem tudom.

Szerinte egyszer végeztek egy kísérletet, hogy több kisgyereket (akikhez addig nem beszéltek), összezártak egy szobában. Mindent megkaptak, csak nem beszéltek hozzájuk. Ezek a kisgyerekek elkezdtek beszélni, de nem magyarul, nem angolul, hanem halandzsáztak - a kísérletet végzők nem értették ugyan, mit mondtak, de ugyanúgy kitaláltak a tárgyakra neveket, mint itt az asztal meg a szék. Csak nekik valami számunkra furcsa név jutott, de beszéltek, kommunikáltak egymással, tehát a gyerek megszólalt, csak mi nem értettük.

2010. júl. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Az ókori Egyiptomban végeztek egy hasonló kísérletet, egy fáraó a legenda szerint egy pásztorra bízott két fiúcsecsemőt, kiküldte őket a pusztába, és meghagyta a pásztornak, hogy egy szót se szóljon a gyerekekhez. A célja az volt ezzel, hogy kiderítse, mi volt az első nyelv, amin az emberek beszélni kezdtek. A pásztor nem is beszélt hozzájuk egy szót sem, két év múlva viszont a gyerekek mégis elkezdtek beszélni egy általuk kitalált nyelven. Mivel a kenyeret "bekosz"-nak nevezték el, ami az akkor még beszélt fríg nyelven szintén kenyeret jelentett, a fáraó úgy érezte, hogy megbizonyosodott arról, hogy a fríg az egyedüli ősnyelv.


Manapság az ilyen kísérletek már etikátlannak minősülnek, így tilosak.

2010. júl. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
40%
elképzelhetelen hogy egy emberi közösségbe ne tanuljon meg egy gyerek beszélni! Ráth Végh István irta egyik könyvében, hogy a középkorban egyik király pont ezt akarta kideriteni, ezért egy toronyba záratott a kisfiút. És évek múlva megnézte: a gyerek ott ült az ablakba és igy csúfolódott: János király, jános, az eszed hiányos :)
2010. júl. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!