Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Azért vagyok itthon, hogy...

Azért vagyok itthon, hogy nyelveket tanuljak. Szeretem, imádom, meg vagyok veszve érte. Amíg nem volt rá időm, megzakkantam, ha nem foglalkozhattam vele, msot hogy előttem a sok teljes nap, nem bírom rávenni magam. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Ez már magam előtt is ciki :(
2012. aug. 8. 18:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Ezzel én 100% így vagyok!

Terveztem, hogy miket fogok megcsinálni, amint lesz rá időm, és ezek mind olyanok, amiket én magam szeretném csinálni... aztán most hogy itt van a sok szabadidő, SEMMIT nem csinálok. Még annyit sem, mint amikor kevesem szabadidőm volt.


Jó lenne tudni ennek az okát, és hogy hogyan lehet ezen változtatni. Mert ha nincs változtatás, akkor elszaladnak úgy a napok, hogy semmit nem csinálok...

2012. aug. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
én is szeretném rávenni magam-te milyen nyelvet tanulsz?
2012. aug. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Tényleg, Ti milyen nyelvet tanultok/szeretnétek tanulni?


Én a franciámat akarom tovább fejleszteni. Most még kezdő szinten vagyok (A2 kb.). Angolul felsőfok van már.

2012. aug. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én németet kezdtem el, de egyelőre még csak szókincsem van, az is gyér. Aztán orosz, japán, spanyol, szépen lassan, évek alatt. Bár ahogy most állok, lehet soha :(
2012. aug. 8. 21:37
 5/10 webnyelv ***** válasza:
Amikor az ember egész nap csak ráér, könnyen ellébicolja az idejét. Külön szituációt kell hozzá teremteni, pl. utazz 200 km-t és utazásra csak a nyelvkönyvet vidd magaddal, így nem fogsz tudni mást csinálni, mint nyelvet tanulni. Vagy menj el olyan helyre dolgozni (pl. portásnak olyan helyre, ahol alig járnak ki-be), ahol közben kedvedre tanulhatsz, és oda is csak a nyelvkönyvet vidd el. Vagy menj el könyvtárba, és oda is csak a nyelvkönyvet vidd, vagy csak ülj le kint egy padra a nyelvkönyvvel!
2012. aug. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igaza van "webnyelv"-nek!

Ez inkább általános időgazdálkodásról, célkitűzésről és megvalósításról szól mint konkrétan a nyelvtanulás hogyanjáról...

Azért nekem nincs lehetőségem 200 km-ket utazni. :)

De a lényeg érthető. :)


1.

2012. aug. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez sosem működik, hogy az ember napokat heteket a négy fal között ül, hogy na majd most sort kerít arra, amire máskor nincs idő... A máskor ellopott ötpercek a legértékesebbek! :)


Németet meg ne autodidaktán tanulj, hacsak nem beszélsz már eleve 3-4 idegen nyelven, közte valami germánon is. Keress egy jó nyári tanfolyamot, vagy ugorj el Ausztriába valami közösségbe, hogy kelljen beszélni!

2012. aug. 9. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Angolul beszélek folyékonyan és alkalmi némettanárom van, aki a nyelvtanban segít, ha szükséges.
2012. aug. 9. 05:27
 9/10 anonim ***** válasza:
És egyébként hagyna a családod?
2012. aug. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem sok beleszólásuk van, mert párommal élek.
2012. aug. 15. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!