Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a véleményetek a Lingea...

Mi a véleményetek a Lingea német ügyes szótárról?

Figyelt kérdés

Hali.Németországban fogok élni. Szeretnék egy német könyvet venni és ezt találtam. Valakinek van véleménye ? Vagy esetleg tud valaki jobbat ajánlani ?

Tudok németül csak gyakorlásnak kellene ,meg jobban szeretnék egy papír alapú szótárat.

Kép róla: [link]



2019. márc. 19. 23:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Öszintén szólva nem sok érteme van a papír alapú szótárnak ilyen esetben.

Ha egy szót meg akarsz keresni, akkor általában nem otthon, az asztal mellett vagy éppen, hanem valamerre másfelé. Egy jó App a telefonra sokkat többet ér, az ugyanis minding ott van veled.

Egyébként nem egészen világos, hogy ha Németországban fogsz élni, és tudsz valamennyire németül, akkor miért éppen szótárat akarsz venni gyakorlásnak. A szavaakt ömagukban tanulni teljesen értelmetlen dolog, valós szövegeket kellene olvasni (könyv, újság, vagy ugyanezek neten), illetve filmeket nézni ereeti nyelven, lehetöleg felirata nélkül, mert csak akkor fejlödik a hallás utáni szövegértés, amire szükség van, ha ott élsz.

2019. márc. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Azért mert egyik barátnőmnek volt szótára,és szabadidőnkbe új fontosabb szavakat kerestünk ki amiket beilleszthettünk a szövegünkbe.Igazából valahogy így gondoltam. Illetve a főnök is amikor nem tudott elmondani valamit a német magyar szótárából kikereste . Lehet innen maradt ez meg.

De igazad van lehet felesleges lenne hiszen helyet is foglal, és akkor nem adok ki pénzt se ilyenre.

Eddig úgy tanultam leginkább ,hogy ha nem értettem egy szót akkor megkérdeztem ,hogy mit jelenti. Elmondták már az ismert szavaimmal. Majd felírtam egy kis post-it re,feltettem valahová és próbáltam használni.

2019. márc. 20. 14:20
 3/3 anonim ***** válasza:
Telefonra van egy nagyon jó alkalmazás: t-tranlator - ezt le tudod tölteni és ott van kéznél, ha egy szót vagy kifejezést akarsz konkrétan megkeresni. Tetszölegesen tudod beállítani, melyik nyelvek közt fordítson - pl magyar és német -, és egy érintéssel tudod az irányt változtatni.
2019. márc. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!