Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen magyar mondatot mondjak...

Milyen magyar mondatot mondjak egy külföldinek, aki kíváncsi a magyar nyelvre?

Figyelt kérdés

Ma megkért egy külföldi, hogy mondjak neki valamit magyarul, érdekli, hogy hangzik. Megígértem neki, hogy holnap meg is teszem. Addig is gondolkozom azon, mit mondjak, amiben úgy elég jól átjön a magyar dallamossága.

Gondoltam valami hosszú magánhangzós mondat lenne esetleg jó, mert az talán érdekes/új neki.

Ti mit javasolnátok? :)



2019. ápr. 24. 23:31
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Nyelvtörőt :D


Én külföldön élek, egy csomószor megkapom, hogy mondjak valamit magyarul. Általában ezt szoktam:

"Te tetted e tettetett tettet, te tettetett tettek tettese." Totál ki lehet vele akasztani bárkit :D

2019. ápr. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1-es, ezt még nem próbáltam. De az egyik amerikai kollégám nyelvészként is diplomázott, és nagyon érdekli minden nyelv. Az Egri csillagokból olvastam fel neki egy részletet, illetve az Anyám tyúkját.
2019. ápr. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kapcsold be neki a Kossuth Rádiót.
2019. ápr. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Az biztos, hogy azt a hülye nyelvtöröt nem, mert annak semmi köze a magyar nyelv hangzásához!

Meg eleve ne valami szuper mondatot akarj mondani, hanem ami eszedbe jut,azt mondd: akár azt is lehet, hogy "Nem tudom, mint mondjak magyarul, most semmi értelmes nem jut eszembe." Ez is többet ad a nyelv hangzásából meg ritmusából, mint egy eszperente nyelvtörö.

Vagy olvass fel egy újságból köynvböl, akár netröl valami valódi szöveget, mert az a természetes hangzást adja vissza.

Külön "hosszú magánhangzós" mondatot keresni értelmetlen, mert egyrészt az illetö nem veszi észre benne ezt, másrészt meg gyakorlatilag nincs olyan magyar mondat, amiben nincsenekk hosszú és rövid magánhangzók vegyesen. (Nézd végig a kérdéseder meg válaszokat, akkor rájössz, hogy igazam van)

2019. ápr. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nyelvtörőt nem igazán akarok, bár viccesek! Az az egyik kedvencem :)


#4 A válaszod első részével egyetértek, a másodikkal nem. Vannak olyan szép szavaink mint a cipőfűző vagy a bútorraktár, amik kifejezetten jól hangzanak egy külföldinek. Amikor egyszer Franciaországban voltam és kiejtettem a számon a cipőfűzôt, felfigyeltek rá és tetszett nekik. Tl;dr sok külföldi felfigyel az ilyen hangokra, és tetszik is nekik. Az adott illetőről tudom, hogy pont ilyen ember. Erre gondoltam hosszú magánhangzós mondat alatt, mondatokra, amik ilyeneket tartalmaznak.


Köszönöm mindenkinek, ha van még tipp, akkor jöhet :)

2019. ápr. 25. 13:02
 6/8 anonim ***** válasza:
A 4-es vagyok, sok éve külföldön élek, és ezért is tudom, hogy egy spontán, tetszöleges szöveg jobban tükrözi a nyelvet, mint valami nagyon-szépet-akarok jellegü.
2019. ápr. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
"Ez veszélyes!" :')
2019. ápr. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lehet hogy vannak kifejezetten jól hangzó szavak,de ha a nyelv hangzását akarjuk megismertetni,akkor tényleg valami hétköznapi szöveg kell.

Mondj neki random gyakori-s kérdéseket/válaszokat.

2019. ápr. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!