Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha két emberből az egyiket...

Ha két emberből az egyiket tegezem (mert korombeli) a másikat viszint magázom (mert jóval idősebb nálam) akkor ha egyszerre szólok hozzájuk, akkor mindkettőt magázzam?

Figyelt kérdés
Például vegyünk egy fiatal korombelit és az anyját , és kérdezem a véleményüket, akkor mondjam azt, hogy "maguk szerint?" Tudom, hogy ebben az esetben ki lehet küszöbölni más formával, csak most jobb példa nem jutott eszembe, de voltam már ilyen szituációban, és akkor magáztam mindkettejüket, de olyan furcsának tűnt nekem.

2019. máj. 10. 17:44
 1/2 lilla64 ***** válasza:
100%

Ilyen esetben az idősebbet szólitjuk meg,ha be akarjuk tartani az illemszabályt,tehát magázva.

De ez olyan,hogy attól is függ,mit akarsz mondani

2019. máj. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Vree ***** válasza:
100%

Ki kell választanod, hogy melyiküket szólitod meg elsősorban, és aszerint.

Tehát ha egy gyerekhez szólsz, akkor "Te is az apukád mit csináltok?", önözés nélkül, nyilván.

Ha mondjuk egy barátom és egy idősebb kolléga, biztos, hogy kettéválasztanám. "Akarsz jönni, Sanyi, és esetleg Ön is szivesen velünk tartana?"

2019. máj. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!