Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Nem lehet, hogy a magyarok...

Nem lehet, hogy a magyarok szerény nyelvtudásához a rossz hozzáállás, lustaság is hozzájárul?

Figyelt kérdés

A magyar nyelvoktatás nyilván pocsék, de elég sok olyat hallok még ma is, hogy „minek angol, a külföldi tanuljon meg magyarul, ha idejön”, ezt pl. zenekonzervatóriumot végző ismerős írta ki a fészre, de legviccesebb az volt, mikor egy matek szakott végzett bizonygatta, hogy nem baj, hogy beszél jól angolul, az se, hogy mások sem, fontosabb lenne a másodfokú egyenletet jobban tudni.

úgy látom, hogy sokan még mindig nem képesek tudomásul venni, hogy angolul ma már muszáj lenni tudnia mindenkinek, az meg nekem egyszerűen elképesztő, hogy sok egyetemet végzett, elvileg értelmes ember is csak középfokon gagyog angolul.



2019. máj. 17. 09:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom, hogy most milyen, de régen pocsék volt az oktatás. Viszont a hozzáállás változik, azért most már jóval több fiatal beszél(get) valamilyen idegen nyelven mint mondjuk 20 évvel ezelőtt.
2019. máj. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
ja igen, azt kihagytam, hogy ilyeneket 35 éven felettiektől hallok főleg.
2019. máj. 17. 09:50
 3/15 anonim ***** válasza:
61%
Lusta, igénytelen emberek mindig voltak, és mindig lesznek, de nem általánosítanám ezt a hozzáállást az egész országra. A hazai nyelvoktatás pedig nem pocsék. Általánosban nem lehet magas szintre jutni, de akinek sikerül bejutnia egy normálisabb középiskolába, az legalább egy idegn nyelvet meg fog tanulni tisztességes szinten. Ha akar...
2019. máj. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

#3 azért ez nagyban függ a tanártól. nálunk 2 csoportra voltunk osztva, én a jobb tanárhoz kerültem, különóra nélkül majdnem az egész csoport szerzett nyelvvizsgát, többen emelt szinten. a másik csoportban 2 (a tizenvalahányból), magántanár segítségével. és nem azért mert mindenki más tróger volt. hanem mert a tanár nem tartott jó órákat. de persze verte a mellét hogy ketten nyelvvizsgáztak és learatta a babérokat a semmire.

húgoméknál is megtörtént kb ugyanígy, de ők több csoportra voltak osztva, asszem 4re. az ő csoportjából szinte mindenki nyelvvizsgázott, a többiből alig. és ő az ország egyik legerősebb gimnáziumába járt, tehát nem hülyék tanultak ott.

2019. máj. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%
nem rossz a nyelvoktatás - azért két ember + a te véleményed nem jelenti a Igazságot magát. Lehet ok, a gyengébb oktató, a szorgalom hiánya, és ha már "magyarok" felkiáltással intézted az ítéletet, az IS ok, hogy a magyar - lévén más nyelvcsalád- nagyobb szorgalmat igényel a magyar anyanyelvű tanulótól. (Egy román vendégmunkás kimegy Olaszországba, és néhány hónap után elég jól érti-beszéli a nyelvet, nem, nem okosabb)
2019. máj. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
*az Igazságot
2019. máj. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

# 3/6


szóval gyakorlatilag a te hozzászólásod is inkább azt igazolja, h pocsék, pedig az ellenkezőjét állítod: „de akinek sikerül bejutnia egy normálisabb középiskolába”


és vajon a magyar középiskolák hány százaléka „normális?” 10-20%? mert kétlem, h a középiskolák nagy részében középfoknál jobb nyelvtudással érettségiznének.


„Ha akar...”


ja, ha akar. Ha akar, meg tud tanulni, tanul önállóan otthon, elmegy magántanárhoz, csak akkor nem tudom, miért vannak nyelvórák az iskolákban.

2019. máj. 17. 11:40
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
#5 nyilván ez 2 példa, én sem gondolom, hogy csakis 100%ban a tanárok hibája, nyilván van nemakarás a diákok részéről is. de én úgy vagyok vele, hogy aki akar, az meg fog tanulni. kénytelen lesz, főleg ha diplomát akar szerezni. nem is csak a kötelező nyelvvizsga miatt, hanem mert a tudományos cikkek 99% csak angolul jelenik meg.
2019. máj. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
ja meg persze mellé jön a tanárhiány is, ami miatt képzetlen tanárokat is felvesznek. helyi általános iskolában olyan tanítja az alsósoknak az angolt, aki még nem végezte el a tanítóit, és nyelvvizsgája sincs. osztálytársam volt a drága, kétlem hogy jól teljesítene
2019. máj. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
#11.40 Igazad van, a "normálisabb" szó nem egyértelmű. Megpróbálom pontosítani. Normálisabb alatt értem a gimnáziumok 80 százalékát, és a szakgimnáziumok kétharmadát. Amúgy a nemzetközi összehasonlításokban azért szereplünk gyengén, mert Magyarország gyakorlatilag egynemzetiségű. Ha egy szlovák elboldogul a cseh nyelvvel, akkor ő már beszél idegen nyelvet. Ugyanígy a román úgy-ahogy elboldogul az olasszal vagy épp a magyarral, amit az utcán szív magába. Egy svájci német szintén az utcán szívja magába a franciát vagy az olaszt. A horvát beszél szerbül, mert a két nyelv ugyanaz, csak az egyik latin, a másik cirill ábécét használ. Tehát nem feltétlenül azért tudnak úgy-ahogy egy idegen nyelvet, mert az iskolában szorgalmasan éltek a magas szintű nyelvoktatással.
2019. máj. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!