Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Nem lehet, hogy a magyarok...

Nem lehet, hogy a magyarok szerény nyelvtudásához a rossz hozzáállás, lustaság is hozzájárul?

Figyelt kérdés

A magyar nyelvoktatás nyilván pocsék, de elég sok olyat hallok még ma is, hogy „minek angol, a külföldi tanuljon meg magyarul, ha idejön”, ezt pl. zenekonzervatóriumot végző ismerős írta ki a fészre, de legviccesebb az volt, mikor egy matek szakott végzett bizonygatta, hogy nem baj, hogy beszél jól angolul, az se, hogy mások sem, fontosabb lenne a másodfokú egyenletet jobban tudni.

úgy látom, hogy sokan még mindig nem képesek tudomásul venni, hogy angolul ma már muszáj lenni tudnia mindenkinek, az meg nekem egyszerűen elképesztő, hogy sok egyetemet végzett, elvileg értelmes ember is csak középfokon gagyog angolul.



2019. máj. 17. 09:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
71%
Én úgy látom azért nem érdekel sok embert egy idegen nyelv sem, mert nem látják miért jó több nyelvet beszélni
2019. máj. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Előző: Igen, ez is lehet. Lásd a mamát, aki még egy másik kor gyermeke, amikor nem nagyon lehetett használni a nyelvtudást olvasáson és rádióhallgatáson kívül másra. Ahhoz nem kellett beszélni.

Meg kell mutatni, hogy már más a helyzet, és mindenkinek hasznos lehet, még ha nem is olvas idegen nyelvű szakcikkeket, amire hivatkoznak a felvételi nyelvvizsga-követelménynél. Aki nem beszél nyelveket, az nem mehet külföldre dolgozni. Ez lehet a legsúlyosabb probléma, ami a nyelvtudás hiányából akadhat.

2019. máj. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
80%

Nem olvastam végig az összes előttem lévő választ, de egy biztos.:

A 35 felettiek lehet, hogy így állnak hozzá (bár én ismerek sok olyan embert is, aki tudott több nyelven is és fontosnak is tartotta kora ellenére), de a mai fiatalok biztosan nem. A mai 15-25 évesek mind nyelvet tanulnak (bár saját tapasztalatom és mások elmondása szerint jó szar a nyelv.oktatas, és ennek is megvan az oka, de ez már más tészta).

Mindenki meg akar tanulni minimum 1 idegen nyelven, s van aki 2-3 nyelven is.

És ezek a kedves barátok mind lelépnek külföldre, és ott élnek. A legjobb barátom is 2 éve ment ki, tud 3 nyelven, és élvezi az életet Hollandiában. Úgyhogy én nem attól félek, hogy nem tanulunk nyelveket, hanem attól, hogy az összes értelmiségi aki megunta az itteni helyzetet, az lelép külföldre. Mert ez az igazság. Ott is nehéz, de legalább normális és igazságos a rendszer.

Úgyhogy szerintem attól nem kell tartani, hogy nem fogunk nyelveket tanulni (sajnos vagy nem sajnos)

2019. máj. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
50%

Jogos a felvetés, igazad is lehet.


Én éveken át tanultam angolt (általános iskola 4 osztályától- kb. 21 éves koromig) amikoris végleg letettem róla.


Az angollal az a bajom, hogyha nem használom nagyon hamar kopik a tudásom belőle... és hogy őszinte legyek még külföldre sem vágyom, úgyhogy az sem lesz hogy ott alkalmazni tudnám a tanultakat...

így nekem az angol (illetve bármely más nyelv) csak egy holt nyelv számomra úgyhogy azt tudom, hogy én soha nem fogok belekezdeni ilyesmibe.


És a munkával meg úgy vagyok:

magyarországon élek, magyar vagyok, akkor hagy dolgozzak már az anyanyelvemen.


Lehet hogy sok lehetőséget elveszek így magamtól, de isten igazából nem érdekel.

Van elég lehetőség itt Magyarországon is, csak magyar anyanyelvtudással, úgyhogy ennyi.


Egyébként most kb. 1 éve semmit nem csináltam ami angollal kapcsolatos lett volna...

Talán nagyon alapszinten el tudok kotyogni meg írni valamit de ezt én abszolút nem érzem gáznak!

2019. máj. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
35%

14-es vagyok:


ja használhatnám az angolt újságcikkek/ könyvek olvasására angol nyelven meg mondjuk videónézésre/zenehallgatásra...


de engemet a külföldi világ annyira nem izgat. Nyelvtanulásom során próbáltam bevezetni ezt, de egyszerűen nem érdekelt... még a külföldi zene sem köt le.


Csak magyar énekesektől hallgatok külföldi feldolgozásokat és ennyi.

2019. máj. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!