Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ismertek hasonló, mondatban...

Ismertek hasonló, mondatban elbújtatott neveket?

Figyelt kérdés

Olyasmire gondolok, mint amit a nyugatosok játszottak:

Őtet egy égi kar inti, frigye sikerüljön! (Karinthy Frigyes)

Rossz itt a koszt, ó lány, ide zsömlét hozz! (Kosztolányi Dezső)

Tudnátok még mondani ilyesmiket?



2019. máj. 24. 20:36
 1/9 anonim válasza:
100%

Ezt a képet ő fiatalon festette.

Bár ebben nem teljes a név.

2019. máj. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hiányzik ugyan a Sándor, de ez is nagyon jó! :)


Nyugvó nap aranyján ostobácska fecskék szállnak.

2019. máj. 24. 21:12
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem a Benedek Elek jutott eszembe, hogy

-Benne vagy még az ágyban?

-Benne, de kelek:)

Meg egyszer Karithynak egyik barátja írt egy verset, aminek ha az összes első betűjét föntről lefele összeolvasod; akkor az jön ki, hogy "ny@1d ki a s3gg3m, Karinthy" :)

Meg még ezt tudom, nekünk ez egy rajzos feladvány volt:


Hat ház körül sáska csapat kóvályog. (ez volt a megfejtés)

És ezek a képek voltak lerajzolva hozzá:

Hát ház, kör ül (jól megerősített körvonallal egy ülő pálcikaalak-széken) , sás, kacsa, patkó, vályog.


És mi leadtunk egy félmegoldást!:D "A kacsának két lába van, mégis a falu szélén eszi a nádat.":) Ezt is már kínunkban hasraütés szerűen találta ki az egyik osztálytársam (nyári osztálytábor volt:D). A többi csapat erre nem adott be semmit:D:D:D XDDD Nekünk meg a tanár mondta, hogy azért adjunk be valamit, hátha talán a pontok felét megkapjuk, valami részpontszámot:D:D:D A játék szervezői (régebbi diákok), ők úgy hirdettek eredményt ehhez a feladatlapos játékhoz, hogy "Viszont kaptunk az egyik csapattól egy fél-megoldást." :D Tehát azt hiszem, megkaptuk a pontok 50%-át:D Végülis nagyjából megvolt, hogy miket ábrázolnak a kis képek:):)

2019. máj. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

*vályognak egy ilyen sáros tégla volt, amiből kiállt pár fűszál:):)

Ja és egyik csapattársam lemásolta a kis rajzocskákat, erre a másik csapattársam megjegyezte neki, hogy ronda, hogy pl van, amelyiket nem lehet egyértelműen beazonosítani, hogy mi; és akkor ő meg erre mondta, hogy az eredetin is pont olyan rondán néztek ki, ő pontosan másolta :D

2019. máj. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
*az eredeti is rajzolva volt; arról nem tudok nyilatkozni, mert én azt nem láttam:D:D
2019. máj. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
(*úgy volt, hogy túra közben rakták ki, hogy valaki előre ment; de én a sor végén, lassabban haladtam; és akkor asszem talán mielőtt odaférhettem volna, levették; vagy valami:D (Nem szeretek tolakodni:D))
2019. máj. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*meg az egyik csapattársam úgyis lerajzolta :D
2019. máj. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
*Valahogy fölkötötték, vagy celluxszal vagy valahogy rögzítették egy fára emlékeim szerint. Talán kötve volt; de tuti nem szöggel. De ki nem osztották szerintem; egy lap volt a 3 csapatra, tehát környezetbarát volt:):)
2019. máj. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves 69%-os!

A Benedek Elek nagyon jó, de nem értem, miért kellett a többit három hsz.-ban is leírni, mikor egy szál híres ember neve sem szerepel benne.

De azért köszönöm.

2019. máj. 28. 00:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!