Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Sok szülő mért akarja angolul...

Gags kérdése:

Sok szülő mért akarja angolul tanítani az alig 4 éves gyerekét, amikor az még magyarul sem tud?

Figyelt kérdés

2019. máj. 28. 18:06
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
#7 Kedves hetes, mielőtt még bicskát állítanál a hátamba, és elküldenél a fenébe, egy óvónői szaklapban olvastam róla a vitarovatban, gondoltam itt is felteszem. Nem, nincsenek gyerekem, és nem, nem irigységből mondom, még ha lennének is, és nem tanítanám őket ebben a korban csak magyar mondókákra, népdalokra stb.
2019. máj. 28. 19:57
 12/23 A kérdező kommentje:
*gyerekeim
2019. máj. 28. 19:58
 13/23 anonim ***** válasza:
55%

Hát... ismerősömék Svédországban laknak a családjával.

A gyekekekkel és egymás között magyarul beszélnek, az óvodában pedig svédül és angolul is, mert az ottani óvodákban ez a bevett szokás.

Szóval szegény gyerek három nyelvet hallott maga körül egyszerre, 4 éves koráig meg sem szólalt, és pszichológushoz is kellett vinni emiatt.

Hülyeség, hogy ha X évesen nem kezdesz el nyelveket tanulni, akkor soha az életben nem fogod folyékonyan beszélni.

Anyám 20 évesen, egy év alatt tanult meg anyanyelvi szinten olaszul úgy, hogy előtte csak érettségizett németből.

A magyar nyelv lehet, hogy csak az államunk szerint szép, globális viszonylatban nem a legdallamosabb, de mégis az lenne a legfontosabb, hogy először tanuljanak meg szépen, választékosan kommunikálni a saját nyelvükön, vagy maximum 2 nyelvet hallanak maguk körül.

2019. máj. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
34%
*halljanak
2019. máj. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
87%
Bárcsak nekem is megtanították volna még, mikor kellően fogékony voltam.
2019. máj. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
80%

A cikkek szerint nem zavarja össze a gyereket a több nyelv (igaz kettőnél többről nem esett szó),habár megfigyelhető, hogy időnként felcserélik a szavakat, de a cikk szerint ez normális és majd tisztul és hatékonyabban tudja majd kifejezni magát.


Szerintem ilyen az agyi emlékezési út.


Kétnyelvű családban


objektum

/ \

nyelv1 nyelv2 (szinte szimultán)



Annál, aki előbb csak anyanyelvén tanul az elején kb:


objektum

|

nyelv1

|

nyelv2


Később talán eljut addig, hogy kialakuljon egy gyenge direktebb kapcsolat.


objektum

/ |

nyelv1 |

\ /

nyelv2


De ez a link a objektum a nyelv2 -vel való kapcsolata valószínű mindig gyengébb marad, mint annak nyelv1-el való kapcsolata, mivel mikor az memóriához fér, az objektummal kapcsolatban a nyelv1-en keresztül éri el és így ez a kapcsolat mindig erősödik egy kicsit.

2019. máj. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
ehh:) hiába próbáltam szépen razolni:)
2019. máj. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
75%
Mert felismeri, hogy mekkora előnyt jelent, ha az ember tud angolul. Még több előny van, ha az a gyerek anyanyelve. Még több előny, ha az útlevelében is az van.
2019. máj. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Bogoj ***** válasza:
76%
mert abban a korban a legfogékonyabbak az új tudásra.
2019. máj. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
Én kétnyelvű családban nőttem fel (édesapám német, édesanyám magyar), és így saját tapasztalatból tudom, hogy fiatal korban sokkal könnyebben tanul az ember nyelveket. Bár az első években gyakori, hogy a gyerekek, akik kétnyelvű családban nőnek fel, a két nyelvet keverik, de 10 éves korukra mindkét nyelvet közel anyanyelvi szinten beszélik. Ezenkívül, további nyelveket is könnyebben tanulnak, sokszor könnyebben és gyorsabban tanulnak, mint kortársaik. Az óvodai heti egyórás angol oktatással egy kicsit más a helyzet. Itt nem az a lényeg, hogy a gyerek megtanuljon anyanyelvi szinten egy nyelvet, hanem, hogy egy kicsit megismerkedjen vele. Lehet, hogy az adott nyelvet egy idő után a gyerek valamennyire elfelejti, viszont bizonyos hangok kiejtése megmarad benne (mivel a kisgyerekeknek, főleg 3 éves korig, nagyon kifinomult hallásuk van), így ők a hangok közötti kis különbségeket is hallják, amit a felnőttek már kevésbé érzékelnek. Viszont, ahhoz, hogy egy kisgyerek jól megtanuljon egy nyelvet, állandó hallania és beszélnie kell azt (kétnyelvű család/külföldi környezet).
2019. máj. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!