Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek melyik az illendő?

Szerintetek melyik az illendő?

Figyelt kérdés

Ha valaki bizonyos ételekből nem eszik (pl. egészségügyi, fogyókúrás, életmód, vallási, vagy egyéb okokból), ha vendégségbe megy akkor azelőtt közölje a vendéglátóval, hogy bizonyos dolgokat nem eszik, hogy ne érje őket meglepetésként.

Vagy ne szóljon semmit előre, de ha az van felszolgálva amit ő egyébként nem eszik, akkor udvariasan utasítsa vissza?


2010. júl. 13. 06:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha meghívott vendég,akkor előtte szóljon. Ha nem,akkor mondja azt,hogy köszönöm,nem kérem.
2010. júl. 13. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

szerintem akkor szóljon ha vallási (pl nem eszik disznóhúst mert muszlim), vagy vegetáriánus.

csak finnyázásból ne... én nem szeretek egy csomó mindent pl hal, gomba, oliva, ananász, ez utóbbit kivéve vendégségben általában megkóstolom mégis.

2010. júl. 13. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

én nagyon válogatós vagyok, sosem voltam még olyan vendégségben, ahol mindent szerettem volna


például ki nem álhatom a franciasalátát,krumplisalátát, ami gyakran van köretnek valami husuhoz. ilyenkor csak husit szoktam enni, és ha mondják, hogy szedjek salátát is udvariasan megköszönöm, majd ilyesmit mondok, hogy nem rég ebédeltem/nagyon sokat ettem ebédre, de a hús annyira jól néz ki, hogy nem bírom megállni, meg kell kóstolnom.... köretet talán később

rokonoknál simán megmondom, hogy nem szeretem, ismernek, tudják, hogy igen rövid az általam fogyasztott ételek listája, nem csinálnak belőle gondot

2010. júl. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha tudja, hogy konkrétan vacsorára hívták, s bőséges választék lesz (nem menü), akkor nem fontos, hogy szóljon, hiszen úgyis talál benne olyat, amit szívesen megenne. (Pl: nem eszik húst, de rántott sajtot, gombát igen)


Viszont az is kellemetlen, ha nem szól, hiszen ha nem eszik az ételből az sértés is és éhes is marad.


Diszkréten lehet szólni. Ha várnak visszajelzést, hogy megy -e a vacsorára, vagy sem, abban lehet megemlíteni.

2010. júl. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én vegetáriánus vagyok, első vendégség előtt szoktam szólni, legalábbis úgy illik. Ha hozzánk jönnek vendégek mindig tisztázom, hogy mit nem esznek meg, mindenkinek egyszerűbb így és nem kellemetlen.:)
2010. júl. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ugyanmár ki engedheti ezt meg magának? ÉHES VAGYOK!
2010. júl. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szia utolsó! Mondjuk egy cukorbetegnek kicsit gáz lenne, ha cukros süteményeket kellene egy vendégségben, de inkább ezt hagyjuk...
2010. júl. 15. 06:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!