Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Köszönés tegeződésnél, hogyan...

Köszönés tegeződésnél, hogyan illendő?

Figyelt kérdés

Ádám bácsi (48), a volt fizikatanárom megengedte, hogy tegezzem. Én lány vagyok, 25 éves. Elég sokszor találkozunk, mert kedvelem, a szüleim is régóta ismerik. Elköszönéskor minden egyes alkalommal oda kell mondanom, hogy "Szervusz Ádám bácsi"? Vagy elég csak, hogy "Szervusz"? Hangsúlyozom, hogy nem 10 évente találkozunk, mert akkor nem lenne kérdés, csak így olyan hosszúnak érzem, de amúgy meg tiszteletlenség, ha elhagyom?


És még egy kérdés: telefonbeszélgetésnél ugyan ez a kérdés: elköszönéskor kell-e az "Szervusz Ádám bácsi" megszólítás? Mert amikor felveszem a telefont, nem kérdés, ott nem érzem hosszúnak, csak a végén.

Köszi! :)


2010. júl. 8. 17:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Illik a bácsit hozzátenni. De elköszönéskor csak annyit mondj,hogy Viszontlátásra. (Ádám bácsizás nélkül)
2010. júl. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem KELL odamondani, de kedvesen hangzik ah hozzáteszed. ha pl Katának hívnak és vki úgy köszön neked h "szia Kata" akkor (lehet h csak én) mindig megörülök, tetszik ha így közönnek. De szerintem elhagyható a név, csak jobb vele(mindig)
2010. júl. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Van egy ismerősünk,pár éve ismerjük és mondta,hogy tegezzem nyugodtan.Mégis sokszor azt mondom,hogy magázom,mert ezt szoktam meg.Ha mégsem,akkkor pedig azt mondom,hogy "szia/szerbusz Erzsike néni".

Ez szebbnek tűnik számomra,meg azért mégsem a haveroknak köszönök.A haveroknak szia,helló,de azért idősebb embereknek megadom a tiszteletet:)

15/L

2010. júl. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A viszont látásra köszönést kizárnám, mert ennél sokkal jobb viszonyban vagyok vele, és mondta is, ha a szervusz neki megfelel. csak ez a fránya bácsizás :D hosszúnak tűnik! amire ő kimondja, h szia, már rég elmegy, mire én kimondom, h "Szervusz Ádám bácsi" :D


A telefonos elköszönésről mi a véleményetek?

2010. júl. 8. 17:19
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az edzőm az Béla bácsi. Én nem tegezem, de anyu igen. És ő úgy köszön neki, hogy szia Béla bácsi. De több ismerősével is van így. Nem gáz odatenni a bácsit/nénit, sőt szerintem így tisztelettudóbb is. Meg vicces :) Telefonnál ha este van pl, én úgy köszönnék, hogy szervusz, jó éjszakát vagy további kellemes estét, ha meg nappal/reggel akkor szervusz, további kellemes napot. És akkor nem is kell Ádám bácsizni, és ez egy szép, illemtudó elköszönés szerintem. :)
2010. júl. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A szimpla "szervusz" szerintem bőven elég telefonos elköszönéskor.
2010. júl. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
elköszönésre én is elégnek érzem a szervuszt
2010. júl. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! :)
2010. júl. 8. 21:23
 9/9 anonim ***** válasza:
Huh azért ennek a fizikatanárnak vagy kinek ne tedd oda a "bácsi-t", mert azért 48 évesen még nem öreg valaki.(ezt zömmel idősebbeknek szokták mondani)
2011. febr. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!