Mi lenne az illendő?

Figyelt kérdés

A bátyámék meghívtak a fia ballagására. Úgy,hogy átadták a meghívót,és szóban is meghívtak,de az utána vacsoráról semmi szó nem volt. Most lesz szombaton a ballagás és még mindig nem tudunk semmi,hogy hol ,és hogy mikor lesz a vacsora. Én nem hívom fel őket,mert szerintem az úgy jönne ki,mintha én akarnám meghívatni magam.A ballagási ünnepségre nem tudunk elmenni mert 2 kicsi gyermekem van és nekik csak szenvedés ,nyűg lenne a várakozás.

Ti mit csinálnátok? A pénzt akkor mikor adjam oda?


2011. máj. 4. 18:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem mered felhívni a saját testvéredet, hogy hol lesz a vacsora? Tuti oda is hivatalos vagy, nekem az lenne az első, hogy felhívom.


De, ha nem leszel ott a vacsorán, akkor másnap, vagy harmadnap elmész, és átadod neki egy borítékban.

2011. máj. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hívd fel és kérdezz rá, hogy hogyan tervezték a ballagási napot?!

Nyugodtan hivatkozz arra, hogy nektek 2 kisgyermeketek van, és valószínűleg a ballagáson nem tudtok részt venni miattuk, de esetleg utána, délután áttudnátok menni hozzájuk ünnepleni.

Szerintem megfogják érteni, plusz így kitudod szedni belőlük, hogy mégis mi a helyzet.

2011. máj. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 napietus ***** válasza:
én azt kérdezném meg, hogy pontosan hogy is tervezik a ballagási programot, mert a gyerekek miatt treveznetek kell. így rögtön kiderül, hogy gondolták :)
2011. máj. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Anyukámnak azt mondták a múlt héten,hogy még azt sem tudják,hogy hol lesz,és azt sem hogy mikor az ünneplés.

Nekünk itt csak a ballagást mondták.

Az a helyzet,hogy a bátyám és a felesége válnak. A bátyámnak sincs most sok pénze nagy ballagást csinálni,gondoltam,hogy az anyagiak miatt nem akartak hívni.

Vagy nem is tudom,én nem akarom magam meghívatni,ha már nekik nem jut eszükbe,vagy lehet nem is akarnak.

2011. máj. 4. 19:06
 5/7 anonim ***** válasza:
A tesód, nyugodtan kérdezdmeg. Ha nincs vacsora, akkor nincs.
2011. máj. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 napietus ***** válasza:

ilyen helyzetben lehet, hogy nincs kedvük a családdal jópofizni, bár szerintem megerőltethetnék magukat arra a kis időre, mert a gyereküknek egyszer van ballagása. de továbbra is tartom, hogy kérdezz rá úgy, ahogy írtam, ez nem meghívatás, nem is sértő, és ki is derül, hogy mi lesz.


gyerekeket nem tudod valakire rábízni? hamár esetleg ünneplés nem lesz, legalább a ballagáson ott lehetnél. főleg ebben a helyzetben fontos, hogy a gyerek érezze a családja törődését.

2011. máj. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát igen,ebben is van valami. Nincs nagyon kedvem olyan emberek közt tölteni a vacsorát,akik még köszönni sem hajlandóak. A bátyám családjából csak anyukám és mi lettünk meghíva,a többiek a sógornőm családja lesz. És valószínű ők csinálják a vacsorát is,ha csinálják.
2011. máj. 4. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!