Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tegeződes a párunk szüleivel,...

Tegeződes a párunk szüleivel, hogy van ez?

Figyelt kérdés
Egy másik kérdés, illetve a válaszok kapcsán merült fel bennem. Sokan írták, hogy nekik a párjuk szülei nem engedték a tegeződést, viszont ők letegezték az illetőt. Ezt illendő? Ha pl én nem engedem valakinek, hogy mtegezzen akkor én nem tegezem le. Ilyen esetben szóvá lehet tenni, hogy akkor ő is ragaszkodik a magázódashoz? Nyilván egy párkapcsolatban az ember igyekszik jóban lenni a szülőkkel, de csak az idősebbeknek jár a tisztelet?

2019. szept. 4. 21:03
 1/5 anonim ***** válasza:
37%

Emlékeim szerint ha az idősebb letegez, akkor te is tegezheted vissza.

"Illemtanilag" az nem működik, hogy Ő teged, de neked magáznod kell.

Személy szerint ha engem ez zavarna (zavarna) én visszategeződnék, persze udvariasan. Pl egy olyan szituációban, ahol a párom és a szülei is ott vannak, akkor "szervusztok" és onnan tegeződős beszélgetés.

Ha szóvá tennék, udvariasan elmondanám, hogy ők is tegeznek engem, és így látom helyesnek.


Bár bevallom, és utálok magázódni. Melóban is (nagyvállalat) is alapszabály, hogy tegeződés van, de a gépészek között régi hagyomány, hogy magázódnak.

Innen a nálam fiatalabb-idősebb kollégák is állandóan magázódnak, néha már terhesen, nekem pedig nem ál rá a szám.


Szerencsére azóta évekkel korábban magasabb pozícióba kerültem, így illmtanilag én ajánlhatom fel: meg is teszem azonnal bárkinek, aki magázódással indít :D :D

(ezt pedig külön nem szeretem, ha a magasabb "rang" miatt valaki magázna, persze z illem meg egyebek, de akkor is. )

Még a vezérigazgatóval is "szervusz"-al köszönünk ő is nekünk.

Én ezt a magázódást kimondottan régimódi dolognak tartom, nagyon kivétel akkor, ha tényleg egy nagyon idős emberrel beszélek.


Különösen úgy, hogy magázódva is lehet az ember tahó, és tegeződve tisztelettudó.

2019. szept. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nálunk a munkahelyen is a paciensekkel magázódunk, de a munkatársakkal tegeződünk. Nekem a párom szülei rögtön felajanlották, hogy tegezzem őket.

De ha valaki azt mondja hogy őt nem lehet tegezni, akkor jogosan háborodna fel, hogyha őt is megkérnék hogy ne tegezze le a másikat?

2019. szept. 4. 21:34
 3/5 anonim ***** válasza:
62%

Ha valaki letegez,én is visszategezem.

Ami a párom szüleit illeti,első perctől tegeződünk.

2019. szept. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%
Ha valaki engem kapásból letegez, de azt nem engedi, hogy én is tegezzem, azt még orrba is vágom.
2019. szept. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
40%
Mindig a szitu határozza meg: mennyire művelt, intelligens az egyik fél és mennyre a másik... Lehet, hogy egyik sem, na akkor aztán "tisztelik" egymást. Egyszerűen gondold át: kell az neked, hogy tegezd a párod szüleit ? Jobb lesz neked ? Én eleve meg sem próbáltam, nem láttam értelmét, tegezés nélkül "normálisabbnak" tűnt.
2019. szept. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!