Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tegeződés? Ez nektek nem...

Tegeződés? Ez nektek nem lenne fura?

Figyelt kérdés

Szép jó napot/estét!


Sosem szokott annyira érdekelni ez a tegezni nem tegezni dolog, kivéve ebben a jelenlegi helyzetben és kiváncsi lennék a véleményetekre:


Barátommal 3 és fél éve vagyunk együtt. Nem vagyunk már gyerekek, 22 évesek vagyunk mind a ketten. Az én szüleim viszonylag laza, közvetlen emberek, nagyon kedvelik páromat, harmadik találka után megitták a pertut, mert azt szeretnék, hogy közvetlen legyen a kapcsolat.


Nos ő szülei részéről más a helyzet.. Jól tudom ahány ház, annyi szokás nem is lenne nekem ez probléma. Na de: a többi gyerek párja mind tegezi a szülőket. Annyi a különbség hogy idősebbek nálam pár évvel. Valamiért nekem ez mégis csak kellemetlen,kérdeztem már erről páromat, azt mondta szerinte nincs jelentőssége. Szerintem 3 év azért már nem egy futókapcsolat és mi együtt is tervezünk maradni. Szülei felől mindig éreztem egy kevés kimondatlan elvárást (mások párja felé is), de teljesen igyekszem ennek megfelelni, sosem volt rám panasz, köszönik ha segítek, beszélgetni is szoktak velem kedvesen. Csak mégis ez így bennem van..


/ Azt hozzátenném nem tudom lehet-e köze ennek az egészhez, a szülők vallásosan élnek, én "világibb" családból származom. De nem zártak el engem se a dologtól szüleim pl. bérmáltam is meg nem vagyok ateista vagy ilyesmi:D /


Szerintetek? Voltatok ilyen vagy hasonló helyzetben?


Köszi a segítséget és a válaszokat!


22 L



2019. ápr. 29. 14:19
1 2
 1/11 Andizsuzsi ***** válasza:
91%
Nekem nem furcsa. Halálukig magáztam a férjem szüleit, az enyémet tegezi a férjem. Nekem nem tragédia a magázódás.
2019. ápr. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
42%
Én is mindig magázni szoktam a párom szüleit, nekem valamiért az a furcsa, ha megkérnek hogy tegeződjünk, de egyébként az etikett úgy szól, hogyha a másik fél tegez, neked is minden jogod megvan a tegezéshez, eszerint is élem mindennapjaimat, de valamiért a szülőknél tiszteletlenségnek érezném.
2019. ápr. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%

Sokan azt mondják, hogy így adják meg a tiszteletet, ha magázod.

Szerintem egy nagy baromság, magázva is el lehet a másikat küldeni melegebb éghaljatra.

2019. ápr. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%

Aki a saját anyját nem tegezi azzal mi van?? Régen nem volt ez divat, a saját szüleiket is sokan nem tegezhették, mivel megadják a tiszteletet feléjük. Kicsit furcsa dolog ez, de van ilyen is, nem is kevés.

Valóban nem tragédia az, hogy nem tegezheted őket. Lehet nem is a 3 év miatt, hanem mert nekik ez így tetszik. Szüleim is jóval több mint 20 éve vannak együtt, akárcsak testvéreik. Egyik rokonomék közel 40 éve vannak együtt és nem tegezik egymás szüleit, de a sajátjukéval is magázódnak. Akkor mi van??

Ők ezt szokták meg, ebben éltek.

2019. ápr. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

>> nem tragédia az, hogy nem tegezheted őket...

Nehéz ezt megmagyarázni egy olyannak, akinek ez a legfontosabb az életben: küzd, hogy a fogorvost, népszerű énekest, tanárját tegezhesse, mert így egyenőnek érzi magát velük. Hasonlít a Facebooknál az ismerős-gyűjtőkkel: legyen minél több - az utcán viszont nem is köszön neki, mert nem ismeri fel :))

Be kell látni, hogy a tegezés meg kell érjen, mint a cseresznye, nem lehet erőltetni. Majd kialakuk, ha nem, akkor nem.

2019. ápr. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 lilla64 ***** válasza:
20%
A férjem szüleit én se tegezem,de nagyon jó a kapcsolatunk
2019. ápr. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Van akinek figyelmét elkerülte a lényeg: értem én hogy másoknál más a szokás. Tisztáztam is a kérdésemben(!).

A többi pár viszont tegezi őket! Ezt kívánom hangsúlyozni. Akkor nekik sem engednék ha náluk "így szokás" nem? Vannak szövegértési problémák..(: ezt nem minden válaszadónak szántam.

2019. ápr. 29. 19:24
 8/11 A kérdező kommentje:

#5 ne haragudj hogy ezt mondom, de ez egy nagyon rosszindulatú és nevetséges válasz..


Mi az hogy "ez a legfontosabb az életében"? Ki beszélt itt ilyesmiről? Ez csak egy kérdés. Közel sem ez a legfontosabb dolog az életemben :D kicsit érdekes lenne.

2019. ápr. 29. 19:28
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem itt egyetlen gond van. Nem is a magázás. Hanem az, hogy az egyik gyerek párjának szabad tegeződni, a másik gyerek párjának nem. Ez az egyenlőtlenség itt a baj.


A többi gyerek párja hány éves? És ezek a párok házasságban élnek? Lehet, hogy ezen múlik...

2019. ápr. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
73%
Voltam ilyen helyzetben, érthető mi a gondod ezzel, és szerintem ilyenkor a barátoddal kellene ezt megbeszélni, neki pedig a szüleivel.
2019. ápr. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!