Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak engem idegesít a dohányzó...

Csak engem idegesít a dohányzó emberek többségének viselkedése?

Figyelt kérdés

Megőrülök, amikor valaki több ember között gyújt rá. A legjobb az, amikor gyaloglás közben az utcán cigiznek, és mögöttük mindenki szagolja a füstöt. Ráadásul a csikket is szétdobálják, nem tudják elvinni a kukáig.

Ha egy csoportban van cigis, mindenki őt várogatja, hogy végezzen már. Nagyobb öröm ez télen, amikor lehet velük fagyoskodni az utcán kedvességből.

Tisztelet a kivételnek, aki kulturáltan tud együtt élni a többi emberrel. Jó lenne, ha végre mindannyiuk felfogná, hogy ők végeznek egy amúgy nem alapvető, plusz tevékenységet, ami zavarhat másokat.



2019. szept. 15. 02:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem a dohányzó emberek viselkedése, hanem az olyan bunkó, nemtörődöm embereké, akik mellesleg pont dohányzók is.
2019. szept. 15. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Ezzel nem vagy egyedül.Nagyon sokunkat irritál.Főleg az olyan aki meg se kérdezi,hogy a lakásodba rágyújthat-e.
2019. szept. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
Én nem dohányzom, de nem zavar, ha valaki szabadtéren rágyújt, kicsit túl van ez tolva. Papíron ha egyedül állsz egy buszmegállóban vagy egy peronon se gyújthatsz rá, nettó hülyeség.
2019. szept. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Olvastam egy könyvet, hogy a társadalom nagy része inkább ez a belenyugvó, magában morgolódó típus, köztük én is. Engem is zavar a fent említett dolog. Szerintem, ha normális hangnemben elmondanánk a másiknak, hogy ez nem jó, irritáló, akkor lehetséges lenne a változásra.
2019. szept. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

1# +1

Én is láttam már figyelmes cigist.

Én babával sétálok az utcán, és mintha csak valami szelís parfűm lenne rajtuk, olyan természetességvel mennek.

Én rituálisan dohányzom évi 1-2x

Ilyenkor folyamatosan forgolódom az utcán, hogy ne legyek senki közelébe.

2019. szept. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
32%

Mitagadás, engem is zavar néha, de inkább csak a baráti társaságomban.

Mert most komolyan, az elég zavaró, amikor nyolcan várjátok, hogy az az egy cigis ugyan fejezze már be a pöfékelést, és mehessetek odébb. És hát nyilván mindig arra fújja a füstöt a szél, aki legjobban utálja. :/


Na de az utcán cigizőket szekálni... Édeseim, a gyerekeiteket a városban sétáltatjátok, ugye? Hallottatok a benzingőzről, esetleg a szmogról? Higgyétek el, hogy ártlmasabb, mint a tőletek öt méterre dohányzó személy. Meg amúgy is, menj odébb, ha zavar, maradj egy kicsit le, vagy előzd meg... Nem lesz semmi bajod.

Nem cigizem, és nem is szeretek a cigis barátaimra várakozni, meg szagolni a füstöt, de azért nem ez a világ vége.

2019. szept. 16. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem a kedvencem, amikor odacsuláznak a lábuk elé.

És tök kellemes látni, ahogy mész a járdán, hogy ott egy kiadós habos köpet, amit kerülgetni kell.

2019. szept. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
#6 én menjek arrébb? Még én alkalmazkodjak hozzá, amikor ő csinál egy plusz, az emberi létezéshez nem szükséges dolgot? Ő zavar engem, nem én őt. Ő a büdös, nem én. Ő okoz kellemetlenséget másoknak, nem pedig fordítva.
2019. szept. 16. 11:38
 9/11 anonim ***** válasza:

Miért, mi mást tehetnél? Kivered a cigit a szájából?

Ha neked derogál odébb állni, akkor szagoljad, hát istenem...

2019. szept. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Velem kötekedtek már, mert zavarom őket.

Most a nyáron, pont a megállót tűzte a nap, mindenki a környező árnyékban állt. Az egyetlen csikkes kuka egy ici pici árnyékkal nem túl gusztusos környezettel szabad volt, mindenkitől távol, szóval oda húzódtam, már épp végeztem amikor egy idősebb nő rám mászott, hogy mennyire zavarom, ő ott akar hűsölni, és büdös a cigi. Még a sárba is belelépett inkább.

Az utcán, tömegben sose úgy gyújtok rá, hogy a tömeg közepén legyek, ha látok csikkes kukát igyekszem ott, mégis van aki ebbe is beleköt, hogy milyen zavaró.


Anyám exéről tudták, hogy cigizik, egyszer lezúgott a hamus tálka(cserépalj) a másik erkélyre, rohantunk seprűvel és lapáttal, hogy elnézést, összeszednénk. Onnantól fogva még fél 2évig! ha egy csikket meglátott a szomszéd, csak tőlünk jöhetett(akkor még más nem dohányzott nálunk, a pasi meg már nem volt meg), közben a fél ház dohányzott az erkélyen, és volt aki kipöckölte, néha az égő csikket is a szabadba.


Bár érdekes, ha egy benga rosszarcú pasi bunkón csinálja, pl a fedett tömött buszmegállóban, kutya nem szól rá, hogy nem kéne zavaró stb...

2019. szept. 18. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!