Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A Moldávok tudtommal nem...

A Moldávok tudtommal nem nagyon szívlelik amikor a Románok hangoztatják, hogy testvérnépek. Ez igaz?

Figyelt kérdés

Minket sem szívlelnek a Moldávok ha jól vagyok informálva, de alighanem a Románokat sem.


Én nem utálok senkit, csak érdeklődök.



2019. szept. 17. 23:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondanám. Nővérem élettársa román, és ő úgy van a moldovaiakkal, mint mi a cigányokkal. Valamint coca cola-s üvegnek hívják őket, mert mindenhol ott vannak Európa szerte is. Ha sötétebb bőrűeket lát az utcán románul/oroszul kiabálni, azonnal a moldovaiakra hivatkozik.


Valamint voltam Bihar kupán, ahol a moldovai boksz válogatott is meg volt hívva, ahogy a román és a magyar is. Egy moldovai és egy román edző majdnem össze is verekedett, annyira testvéri volt a hangulat :D


Valamint hiába emlegetik a románok, hogy milyen jó ötletnek tartja mindenki az egyesülést, ez valójában nem kölcsönös ahogy nekem átjött.

2019. szept. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen,igaz.A Pruton túliak nagyon is lenézikŐket,csak itt ezek hangoztatják a nagy testvériséget.

Beszéltem egyszer egy ilyen moldávval,szerinte eszük ágába sincs egyesülni,nem érdekli őket a Nagy Románia.

2019. szept. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 mustafa33 ***** válasza:
Moldova és Moldva össszetartozik, csak azért van beszúrva az o, hogy különbség legyen a két országhoz tartozó terület között. Régi ország és nép, régi fejedelemség, nem úgy mint Románia ami Moldvai fejedelemség elosztásával és egyik részének a Havasföldi fejedelemséghez csatolásával jött létre Román királyság néven (Erdély nélkül, ez a Regát). Másik része - Beszarábia, Oroszországhoz került és ebbő lett a mai Moldávia. Tehát nem Románia az anyaországuk, inkább fordítva.
2019. szept. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!