Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Budapestiek! Költözök. Közbizt...

Budapestiek! Költözök. Közbiztonság? Mire kell figyelni?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, egyetemre fogok járni Pesten, most költözök fel. Eddig egy kisebb városban éltem. Mindig olvasok ilyeneket, hogy éjszaka támadnak meg embereket ismeretlenek (fehér és feketék egyaránt). Milyen terek, kerületek, utcák stb. veszélyesek? Mire kell figyelni nappal ill. éjszaka? Írjatok tippeket, hogy mit hogyan...

Köszi, 17F


2010. júl. 15. 20:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Most 17, vagy 18? :D


De viccet félretéve, sok múlik rajtunk is. Nyilván, mindenkibe bele lehet kötni, de van amivel csökkenteni lehet a kockázatot.

Azért még itt sincs Harlem.

Létezik egy tudományág, viktimológia, amely az áldozattannal foglalkozik, érdemes belenézni, mit ad ki, milyen viselkedésmintákat célszerű elkerülni.

2010. júl. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

hanyadik kerületbe fogsz költözni?

nappal végülis csak a zsebesekre kell figyelni..nem csak a bkv-n. a 8. kerület meg a 9. nappal és este is elég gázos. a keleti meg a nyugati környéke se a legbiztonságosabb.

éjszaka, 1-2-3-4 körül én a deákon és környékén,a ferencieken és környékén, a blahán és környékén és a borároson szoktam járkálni, ott semmi gyanús alak nem volt, sokszor járnak arra rendőrök, bár az nem jelent semmit. a margit-szigetről hallottam, hogy este nem a legbiztonságosabb.

nagyjából ennyi, rem segítettem :)

2010. júl. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
VIII. kerület, Keleti környéke, Nyugati, Blaha, ezek eléggé fertőzött területek. Éjszaka meg pláne. Ha közlekedsz, vigyázz mindig a táskádra. A hátizsák pl. nem túl praktikus, mert úgy tudnak kizsebelni, hogy észre sem veszed. A táskádon, övtáskádon, stb, amiben az értékeidet viszed mindig legyen rajta a kezed, ha nagy tömeg van próbáld megvárni, míg eloszlik és akkor szállj közlekedési eszközre vagy indulj el a mozgólépcsőn, aluljárólépcsőn. Azért nem tragikus a helyzet, de nem árt, ha az ember óvatos.
2010. júl. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%

Költözz Budára. ;)

Itt nem gázos.

2010. júl. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az előző válaszokhoz én annyit tennék hozzá, hogy ha éjszaka közlekedsz egyedül, csak azt vidd magaddal amire feltétlen szükséged van(kulcs, iratok), telefont meg sok pénzt ne vigyél, mert minden éjszakain előfordulhatnak "elemek".

Nappal a forgalmasabb helyek nem vészesek, mert sok az ember. A zsebesekre tényleg figyelni kell, bár engem még nem zsebeltek ki soha.

2010. júl. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

18 vagyok, elírtam a végén :D észre se vettem :D

még nincs meg a pontos hely, pont azért kérdeztem, hogy tudjak mérlegelni. köszi a válaszokat, még írjon aki tud!

2010. júl. 15. 21:57
 7/11 anonim ***** válasza:
ha tudsz akkor tényleg budára költözz vagy V., VI. kerületbe azok nem olyan vészesek
2010. júl. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Budapestiek! Költözök. Közbiztonság? Mire kell figyelni? - Rád!:)))
2010. júl. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Rakoczi ter, Matyas ter, Blaha, Keleti es Nyugati kornyeke, ujpest kp, most igy hirtelen ennyi ugrik be
2010. júl. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

sok hely be van kamerázva, ott néha járőröznek is.

én zuglóban lakom, itt sok a fekete, de a qrvák miatt járőröznek errefelé eleget.

a belvárosban többnyire még éjjel is sokan mászkálnak az utcán, ott nem nagyon mernek belédkötni. ha éjjel nem mész ki egyedül, akkor nem nagyon érhet baj.

de nem kell annyira félni, én pl szeretek sétálni éjjel, hajnalban, főleg ott, ahol még nem jártam, meg sötét eldugott helyeken. és még sosem volt belőle bajom. nem vagyok kigyúrva, de nem is tartozom a viktimológia szerinti áldozattípusok közé.

2010. júl. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!