Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » BUDAPESTIEK! Hogyan (tömeg)...

BUDAPESTIEK! Hogyan (tömeg) közlekedtek? Bőv. Lent->

Figyelt kérdés

Kortól függetlenül kérdezem. Bérletet vesztek? Ha igen: 30 napos, negyed éves stb? A kocsival jár használ bérletet időnként vagy, ha bkv-val kell közlekednie jegyet vesz és lyukaszt? Vagy netán blicceltek? :P

Kort írjatok, légyszi. Köszi.


2010. nov. 3. 11:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én bérletet veszek. 30 naposat, ugyanis időnként elhagyom, és hát inkább ezt, mint egy éveset :D

Metró mellett lakom, metró mellett van a munkahelyem és a sulim is, minden reggel ellenőriznek, szóval nem is lehetne bérlet nélkül megoldani a dolgot.

De akkor is mindig vettem bérletet, amikor nem feltétlen kellett metróznom, mert engem abban a felfogásban neveltek, hogy ha egy szolgáltatást igénybe veszünk, azt ki kell fizetni.

22N

2010. nov. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Szia én 18 vagyok, nyugati pu.-tól a Wesselényi utcáig, járok minden nap oda-vissza,mindezt 2éve, és hogy őszinte legyek eddig egyszer nem vettem se bérletet, se jegyet, ellenőrrel se találkoztam még.
2010. nov. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
2 válasz, 2 véglet :) Az első mindig ellenőrökbe fut Te meg sosem, ez vicces :)) Én is ilyen alapon veszek 30 naposat amúgy, mint Te első. :) Köszi a válaszaitokat.
2010. nov. 3. 12:15
 4/11 anonim ***** válasza:

Kálvin tértől pár utcányira lakom, nem veszek bérletet, mindennap bliccelek a villamoson vagy buszon, ha metróval megyek, csak akkor veszek jegyet, azon nem merek kockáztatni vagy pedig gyalogolok. Szerencsére bárhova eljutok könnyedén, központi helyen lakom és jó tömegközlekedési lehetőségeknél.

17L

2010. nov. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Bérletet veszek, 30 naposat, vagy ha nincs rá pénzem akkor megoldom úgy hogy ne metróval menjek hanem busszal és villamossal. Általában van nálam 1 pótjegy hogy ha esetleg felszállna az ellenőr akkor ha meglátom gyorsan kilyukasztom, illetve jegykezelő mellett utazok ha sikerül így egyszerűbb. Ha nem kell nem használom de ha előkerül egy ellenőr gyorsan megoldom :)
2010. nov. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%

Előző vagyok, esetleg ha még el is kap akkor bemondom hogy nincs nálam semmilyen irat és gyorsan lelécelek. Nem tarthat ott :)

17/L

2010. nov. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

:)))

Én sosem tudom kitapasztalni hogy hol jár ellenőr s hol nem általában mindig belefutok ellenőrökbe meg számtalanszor volt olyan, hogy átszálltam 3xés mindenhol ellenőriztek :s

2010. nov. 3. 12:56
 8/11 anonim ***** válasza:
16%
Menj el dolgozni és a munkáltató állja a bérletet.
2010. nov. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Hol állja a munkáltató a bérletet? Munkahelyet váltok:))) Dolgozom vek óta és még sose fizette senki a bérletemet.
2010. nov. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
67%
Akkor rúgdosd össze őket, :) Bár most olvasom, hogy jövőre az is adóköteles lesz, szóval kiszedik a cafeteria-csomagokból tutira.
2010. nov. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!