Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen anyagokkal tetoválták...

Milyen anyagokkal tetoválták magukat az emberek 1000 éve?

Figyelt kérdés
A technológia tiszta, valami csont/fa/fém tűvel beleütötték a festékanyagot, de mi szolgált festéknek? Olvastam olyat, hogy a hamut felöntötték vízzel összekeverték és egy fekete masszát kaptak. Ez egészségügyileg mennyire káros? Tételezzük fel, hogy a fertőtlenítés sikeres.

2019. okt. 5. 19:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Korommal asszem.
2019. okt. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A hamu nem fekete, az a korom.

De akkoriban nem sokat foglalkoztak a fertötlenítéssel (márcsak azért sem, mert nem hallottak ilyesmiröl), meg azzal sem, hogy káros vagy sem.

2019. okt. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az anyagokat angyaloknak olvastam...lehet, hogy nem tévedtem sokat...
2019. okt. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Faszén porával a feketét, és különféle virágok porával-masszájával a színeket. Olykor színesebb kőzeteket is felhasználtak. Tehát olyan anyagokat, amiket amúgy is festékeknek használtak (anyagfestés, agyagfestés-kerámia, testfestés, freskók-olaj és vízfestmények..stbstbstb.

Ha a hamut felöntöd vízzel, akkor egy lúgos oldatot kapsz, ami tetováláshoz nem jó, de ha még keversz hozzá állati zsiradékot és felfőzöd, akkor szappan lesz belőle.

Hogy mennyire káros?

Aki allergiás, annak nagyon. Viszont mivel főzték a festéket, így bacik nem voltak benne és nem ez volt a fő halálok, sőt, aligha haltak bele páran.

2019. okt. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!