Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha a párom idősebb rokona...

Ha a párom idősebb rokona egyből letegez, mi a helyes részemről az etikett szerint?

Figyelt kérdés
29 éves nő vagyok. A párom idősebb rokonai (60-as korosztály, főleg férfiak) elsőre tegeztek, pedig én udvariasan magázva kezdtem az ismerkedést. Mi a teendő ilyen helyzetben? Ez részükről annak a jele, hogy családtagnak tekintenek, és tegezzem én is gond nélkül vissza őket? Vagy csak simán még gyereknek néznek, és mivel jóval idősebbek, magáznom illene őket, amíg ők fel nem ajánlják egyszer, hogy tegeződjünk? Elég hülyén érzem magam.

2019. dec. 19. 17:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Csendőrpertuba ne menj bele! Visszategezed őket.
2019. dec. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Én biztos nem tegeznék le egy 30 évvel idősebb "idegent", akkor sem, ha letegez, mielőtt felajánlja, hogy tegezzem.
2019. dec. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
én addig magázok, amíg nem mondják hogy tegezhetem őket, akárkiről legyen szó
2019. dec. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%
Magázodj, majd ha megengedik neked vagy megkérnek hogy tegezd őket akkor lehet tegeződni.
2019. dec. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem kérdezd meg őket. Bár azt sem tudom igazán, hogy illik-e ilyet kérdezni, de nem látok más megoldást.
2019. dec. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
29 évesen elég gyerek vagy még , ne haragudj majd rájössz pár év múlva magad is.
2019. dec. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
96%
Szerintem meg nem illik férfinak egy 30 éves not tegezni
2019. dec. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%
Csendőrpertu sértő és illetlen, visszategezném őket.
2019. dec. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 mustafa33 ***** válasza:
69%
Egy öreg bácsi megteheti, de ha még "fiatalosan" tartja magát, szóval még "aktív" tartású férfi akkor nem. Attól, hogy valaki nem az etiket szerint viselkedik, te ne utánozd, tartsd a szinvonaladat. Sajnos az úriember fogalmát az elmúlt fél évszázad alatt rendesen ledegradálták.
2019. dec. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nos egyértelműen udvariatlanul viselkedtek veled szemben, aki védi őket, annak nagyon nincs igaza. Attól, hogy idősek, rájuk is vonatkoznak az illemszabályok (amiket általában pont az ilyen korúak kérnek számon a fiatalabbakon).

A lehetőségeid:

1. Te is letegezed őket.

2. Szólsz nekik, hogy ha te magázod őket, akkor ők se tegezzenek téged. Szerintem ez a korrektebb.

2019. dec. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!