Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tényleg b*zis köszönés lenne?...

Tényleg b*zis köszönés lenne? Vagy csak a többiek megítélése a rossz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szóóóval,mostanában eléggé rászoktam a szia köszönésre.Eddig általában cső,csá,csőcső,csácsá-t használtam,de itt ott olvastam ezekről a köszönésekről..és mindenki azt mondta,hogy sokkal szebb a szia,helló esetleg szevasz.Problémám ott kezdődik,hogy már egyik barátom megszólt érte,hogy b*uzi lettem-e?Mert a minimum a cső...

12/F


2010. júl. 21. 23:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
89%

A környezetemben fellelhető, hímnemű emberi lények csával köszönnek egymásnak. A lányoknak változó, de a "legdurvább" a csá, aztán szoktak hellóval, és van egyvalaki, egy sunyi dög, az sziával köszön XD


Különben a szevasz teljesen megfelelő fiúk között, bár nekem az egyik barátnőm szokott gyakran így köszönni, meg úgy is, hogy szasz, meg úgy is, hogy szerbusz, na de ez már más téma :D...

2010. júl. 22. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
a cső, és társai a gázak..... a szia egy tök általános köszönés amit mindenki használ.
2010. júl. 22. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Ja, hogy minimum a "cső"...Szabálykönyv nincs rá? Ó, hogy a csőcsácsövesz a k*rvamenő? Ugyanmár. Nem értem, hogy mi baj lenne a "szia"-val, én is szoktam így köszönni, haverjaimnak is, de szoktam úgy, hogy "helló", "halló", "hahó", stbstbstb. Nem igazán szoktam "csáá"-zni. Akor most b*uzi vagyok, mert minimum a "cső"? Amit olvastál, az igaz is, mert sokkal "szebbek" azok a köszöések, amik a "barátod" szerint b*zisak. A barátod egy olyanfajta ember lehet, aki megy a csorda után, ilyesféle "szabályok" szerint él, ő is ilyeneket talál ki, és próbálja terjeszteni őket; nemutolsósorban valószínűleg nincs igazán véleménye az ilyen dolgokról, esetleg minimális, mert hát a "szabályok" fontosabbak. Ez hülyeség, hogy "minimum cső", meg hogy "aki így köszön, az b*zi"(különben nem tudom, hogy hol függ össze ez valaki nemi beállítottságával...), és aki ilyenek mond, arra azt mondom(én biztos, másokat nem tudok), hogy hülye.
2010. júl. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
69%

Szia=Lányoknak

Hello=Lányoknak és fiúknak is

Legalábbis nálam.A cső/csá pedig elég paraszt köszönések :D

2010. júl. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
31%
Pár év múlva ciki lesz arra gondolni, hogy valaha a cső, mint köszönés menő volt. Elég kellemetlen, de ezt úgysem most látod be. Ne fogalkozz vele és légy tisztelettudó.
2010. júl. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Szia=See ya (vö: see you) Ebből fakad és a nyelvtől eléggé idegen. Nem mondom, hogy a "helló" nem, de már szinte minden nyelvben meggyökeresedett.


Ahogy azzal is kevesen vannak tisztában, hogy a "csá", "cső" és társai az olasz "ciao"-ból származik, eltorzítva.


A "szervusz" az latin eredetű szó, és a szolga mondta anno az urának, a nemesnek, amit magyarra az "alázatos szolgája (vagyok én önnek)" formulával fordítottak. Ebből lett a rövidebb "alászolgája", de már rendesen kiment a divatból.


Mondjatok egy épkézláb magyar köszönést! Talán a "pá", de azt kizárólag elköszönéskor használjuk.


Na, lehet agyalni.

2010. júl. 23. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Utolsó, nem szeretnélek megéérteni, de amint látom, te sem vagy teljesen tisztában :) A "szia"-nak semmi köze a "see ya"-hoz, hanem a "szervusz"-ból alakult ki később...Azt, hogy a csá, cső, stb. az olasz ciao-ból jött, szerintem sokan tudják ;)
2010. júl. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

tipikus 12 éves nagymenő a te barátod...haverod...

én lány vagyok (15) és engem zavar(na) ha egy fiú úgy köszön(ne),hogy csőő meg ilyenek...azért ezt nem illik egy lánnyal szemben...

de ti..haverok vagytok meg minden ott ez a menő..na mindegy.

Egyáltalán nem b*zis:)

2010. aug. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
na de a "Cső" és a "Csá" még mindíg jobb mint a "Cs" :D
2012. máj. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"Csáó" végtelenül közvetlen, laza, stílusos akárkinek köszönhetsz így aki ismer téged.


A lekezelő köszönés a szevasz, cső,


| Csókolom férfinak, helyes: Jó napot, Tiszteletem!

| Jó napot kívánok nőnek, helyes > Kezét - csókolom, csókolom

2017. szept. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!