Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az embereknek miért kell...

Az embereknek miért kell jobban a gyógyszer, mint ha gyógynövényeket használnának?

Figyelt kérdés
Azt nem értem, hogy régen nem voltak gyógyszerek ugye. Csak gyógynövények, és az emberek azokat használták. Jó, sok olyan betegség van, amit nem lehet növényekkel gyógyítani. De, manapság az emberek miért besznek inkább drága gyógyszereket, ami nem is biztos, hogy hat, lehet másikat kell venni(ismerösöm gyógyszergyárba dolgozik, és mondta, hogy úgy gyártanak sok gyógyszert, hogy nagyon gyenge a hatása, hogy az emberek többet, drágábbat vegyenek), és miért nem termesztenek az emberek saját gyógynövényeket? Szinte minden féle bajra van gyógynövény, ami természetes, nincs telerakva kitudja mikkel mint a gyógyszerekben. Szóval az emberek miért gyógyszereket vesznek, ahelyett, hogy természetes gyógyszereket használnának?
2010. júl. 23. 12:29
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%

"Viszont most van olyan, hogy beteg vagyok, szedek antibiotikumot és meggyógyulok."


Szedd hát, igaz több kárt okoz, mint hasznot, de csak higgy benne nyugodtan. Ez biznisz és van megfelelő alternatíva!


A szcientológiáról meg nem beszéltem és Lenkeinek a könyve sem erről szól! Ez engem sem érdekel, de a tényfeltárása meggyőző volt és ez alapján nekem abszolút bevált.

A gyenge immunrendszer miatt van a legtöbb nyavalyánk.


A tavaly őszi világméretű új-influenza hisztéria keltésről is uniós vizsgálóbizottság állapította meg, hogy a gyógyszergyárak indokolatlan és profitéhes propagandája volt!!!

2010. júl. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Igen, képzeld, szedem. Tudom, hogy k*rvanagy biznisz. Milyen alternatívára gondoltál?
2010. júl. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Az általánosan gyenge immunrendszer erősítése nagyobb mennyiségű vitaminokkal, ásványi anyagokkal és mikroelemekkel (persze minél többet természetes formában), ezzel együtt a prevenció!

Az én életemet hatalmas mértékben változtatta meg. Korábban csak irigykedtem azokra, akik alig, vagy szinte sohasem lettek influenzások, ma már én is közéjük tartozom.

Ezzel együtt persze sok olyan betegséget lehet elkerülni, vagy a tüneteit lényegesen csökkenteni, hatását lerövidíteni, amit erősen befolyásol a gyenge immunrendszer.

2010. júl. 25. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Na de ne keverd a szezont a fazonnal. Az influenzát vírus okozza, az antibiotikum a bakteriális fertőzésre jó.


A tavalyi influenza járványban pont azok haltak meg a vírusfertőzés talaján kialakult bakteriális fertőzésben, akik kezeletlenül maradtak. Szedték a vitamint, antibiotikumot viszont nem kaptak. Jó most ott a föld alatt örülhetnek ők aztán nem áldozatai a csúnya antibiotikumnak meg a gyógyszeriparnak.

A sima vírusfertőzés ellen meg soha nem is adtak gyógyszert, mert azzal a szervezet maga megbírkozik (akár vitaminok nélkül is)


Nem szóltál egy szót sem a szcientológiáról (persze ezt maga Lenkei sem hirdeti) mert szerintem nincs feltünteteve (pedig fellehetne) hogy műve Ron Hubbard All about radiation című művének fordítása/ átdolgozása!. Semmi újat nem ír benne, amit Hubbard le nem írt 1957-ben!. És a vitaminjai is a szcientológusok vitaminja, amivel John Travolta is gyógyította a gyerekét (láthattuk mekkora sikerrel) és Tom Cruise is szedeti a gyerekével.

Jó most mondhatod, hogy ezek Lenkei vitaminok meg Lenkei találta ki. Ez esetben ez véletlen egybeesés. Dehát Lenkei maga árulja Ron Hubbard műveit a honlapján- ez is csak véletlen ugye? Az egésznek semmi köze a szcientológiai egyházhoz? Dehogyis nem.

2010. júl. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Ne keverjünk össze mindent mindennel. A már hál' Istennek leváltott Falus Ferenc Tisztifőorvos úgy adta elő a híradókban, hogy a "vitaminzabálókon csak röhög a vírus", ami egy durva és pofátlan mellébeszélés volt! Bizonyított, hogy a beteg, vagy gyenge immunrendszerű emberek voltak igazán veszélyben, és az is bizonyított, hogy egy hazugságokkal teletűzdeld kampányt folytattak az oltások erőltetésére, melyek semmiképpen nem nevezhetők veszélytelennek, valamint alternatíva nélkülinek!


A "gyenge immunrendszer" határát viszont a hivatalos egészségpolitika nem a valóságos, az egyén egészségét igazán elősegítő mennyiségnek az alsó határához köti, mivel a valóban megfelelő, az egészséges emberi szervezet számára nélkülözhetetlen tápanyagmennyiségnek már a töredékét "elegendőnek" tartja. (RDA mennyiség)

Szerintem ez bűncselekmény a társadalom ellen és azt a célt szolgálja, hogy a betegségipart erősítse.


Tehát amikor ők már egészséges, "megfelelő" erősségű immunrendszerről beszélnek, az már gyakran messze nem az a kategória! Ilyen "megfelelő" és "erős" immunrendszerű emberek halálával lehet aztán példálózni "bizonyíték" gyanánt, hogy "na látjátok, ugye megmondtam, a vitaminzabálók elmehetnek a..."


Ez a legszörnyűbb hozzáállás ebben a témában.

2010. júl. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Ja és persze, sokak tapasztalata, nem csak az enyém, hogy amíg rendszeresen felvettem az oltásokat a munkahelyemen, gyakorlatilag mindig elkaptam - gyakran igen erősen beleesve - az influenzát. 6 éve, mióta ettől tartózkodok és nagyobb mennyiségben fogyasztom a fontos vitaminokat (Lenkei-félét csak az elején, mert most ebben a városban nem forgalmazzák), egyáltalán nem kaptam komolyabban el a kórságokat! Nekem már nem kell a mese.


A "Lenkei vitamin" pedig nagyon sokak által ugyanúgy alkalmazott összeállítás, legfeljebb némileg az arányok és a mennyiség tér el.

Én nem csinálok belőle vallás kérdést, mert ha ezt néznénk, akkor sokkal veszélyesebb és halálosabb filozófiát képvisel a nemzeti és nemzetközi "egészségipar"!!!

2010. júl. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem kell a mese, soha semmilyen vitamint nem szedek és nem szedtem. Nem étkezem egészségesen, szerintem gyümölcsöt egyáltalán nem, zöldséget néha eszem.

És soha ismétlem soha nem kapok el semmi nyavaját, pedig aztán szültem szoptattam szültam szoptattam- és azt mondják egy terhes, szoptatós anyának legyengül az immunrendszere. És mind a kilenc hónapot végig jártam egyetemre, meg tanítottam- tehát emberek közt jártam meg a szoptatás időszakában szintúgy. És kutya bajom. Kétszer voltam a kötelező belgyógyászati vizsgálaton a terhességem alatt, csak úgy fogadtak, hogy még régi a TAJ kártyám és rá volt írva az orvos neve, el sem hitték, hogy abba a körzetbe tartozom és 10-15 év alatt egyszer sem fordultam meg ott.

Ja és egyszer nézték az immunrendszeremet tökéletesebb nem is lehetne és a terhesség során is azt mondták a vérképem egy nem terhes nőnek is kiváló lenne.


Úgyhogy azért én szerintem a vitaminban is nagy a business, különösen a Lenkei féle több tízezer forintos vitaminban.

2010. júl. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Kedves tanárnő! Nagyon örülök ennek az erős szervezetednek, de sajnos a nagy számok törvénye alapján, a többség nem ilyen, sőt!

Soha nem is tagadtam, hogy azok között, akikre "irigy" voltam ez miatt, vannak olyanok, akiknek szervezete remekül hasznosítja a minimális tápanyagot is.


Ez a példa olyan, mint amikor a dohányosok azzal példálóznak, hogy vannak, akik 90 évet is eléltek, közben pedig végig szivarozták az életüket. Ettől még a dohány potenciálisan veszélyes módon hozzájárul rengeteg ember, sok-sok betegségéhez és halálához.

Az egészségtelen életmóddal sem érdemes takarózni és filozófiát csinálni belőle, mert előfordul, hogy bizonyos emberek szervezete kiválóan ellensúlyozza a hiányt (főleg fiatalon!), de ez egyrészt később visszaüthet, másrészt sajnos a többségre nem jellemző!


Ezt érdemes megbecsülni, ami nyilván nem abban áll, hogy nagyrészt kizsákmányoljuk a testünket, mert ez előbb, vagy utóbb megbosszulja magát.

"Aki úgy érzi, hogy áll, vigyázzon hogy el ne essen." A Biblia szerint.

2010. júl. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Igen, biznisz a vitamin, vagy étrend-kiegészítő ipar is, de inkább C-vitaminra költök, mint szintén drága, de mellette veszélyes "gyógyszerekre", mivel a C-vitaminnal nem szokás öngyilkosságot elkövetni. Egyébként is, akkor veszélyes és egyáltalán akkor beszélhetünk "vitamintúladagolásról", ha nem megfelelő arányban szedjük őket! Ha bizonyos anyagokat túlhangsúlyozunk, mások rovására. Ekkor is csak bizonyos kombinációk okoznak gondot.
2010. júl. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Bocsi, még annyit, hogy még a Lenkei vitaminok sem kerülnek több tízezer forintba.
2010. júl. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!