Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Melyik Nyugat-Európai országba...

Melyik Nyugat-Európai országban a leg elfogadottabb a meztelenség és miért?

Figyelt kérdés
Alapból lényegtelen témának tartanám de mivel már több ilyesféle kérdést is olvastam gondoltam mivel nincs más dolgom én is fekteszek egy ilyen kérdést. Én sokáig azt hittem egyáltalán nem normális pl ha szülő a gyereke előtt meztelenül van akár egy másodpercre is de sok meglepő választ olvastam ilyesféle kérdésekre is. Páran még azt is normálisnak gondoltál hogy gyerek együtt zuhanyzik az apjával 15 évesen pl ha sietnek. Na és ilyenkor a meztelenség mellett évelők folyton Nyugat-Európát hozták fel példának.Nem is értettem hogy mert azt hittem ez max az elmaradottabb országokban lehet elfogadottabb ennek ellenére úgy tűnik ez nem igaz. Amerikai filmekben is Európát hozták fel ilyenkor példának. Az igaz hogy Nyugat-Európában akár családon belül akár más helyzetben sokkal elfogadottabb a meztelenség? Na és ha igen melyik országban/országokban a leg elfogadottabb? Na és ha Magyarországon még olyanok is vannak akik elfogadják ha szülő és a gyerek együtt fürdik még a gyerek korától függetlenül akkor hogy mondhatják milyen prűd ország? Na és lehet vagy 2-3% ilyen ember ami azt jelenti hogy nem 1 a millióból hanem rendesen van olyan aránya az embereknek akik már olyan szinten elfogadják ezt hogy még a szülő és a gyerek közös zuhanyzását is képesek normálisnak nevezni. Na akkor mivel lehetne még ezt meghaladni Nyugaton? Az gond ha én annak ellenére sem tartom normálisnak a mások előtti meztelenséget hogy a fejletebb országokban ez elfogadott?

2020. ápr. 9. 23:44
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
92%
Nehany orszag ahol elfogadott: Nemetorszag,Csehorszag,Franciaorszag.
2020. ápr. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

"Az gond ha én annak ellenére sem tartom normálisnak a mások előtti meztelenséget hogy a fejletebb országokban ez elfogadott?"


Nem értem, hogy ez miért vetődik fel kérdésként. Ha te kényelmetlenül érzed magad meztelenül mások előtt, akkor ne vetkőzz le mások előtt, senki sem kényszerit rá. Ugyanez vonatkozik arra is, ha meztelen emberek közelében érzed kényelmetlenül magad, akkor azokkal nem kell találkoznod, vagy tudasd velük, hogy ez téged feszélyez, és lehetőleg ne tegyék, ha te is ott vagy.

Ez a saját egyéni intimitásod kérdése, szóval nem értem, hogy mit befolyásolna rajta az, hogy tökidegen emberek más országokban hogyan viszonyulnak a meztelenséghez.

2020. ápr. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Úgy értem hogy bizonyos szinten akkor sem tartom normálisnak ha fejletebb országokban elfogadott. Ezt úgy értem hogy úgy gondolom hogy ez így helytelen és nem úgy hogy csak engem zavar. Eddig is így gondoltam de azt hittem csak a fejletlenebbek országokban elfogadott ez azt nem tudtam hogy Nyugaton is és így már lehet tévedek.
2020. ápr. 10. 11:32
 4/34 anonim ***** válasza:
92%

"Úgy értem hogy bizonyos szinten akkor sem tartom normálisnak ha fejletebb országokban elfogadott. Ezt úgy értem hogy úgy gondolom hogy ez így helytelen és nem úgy hogy csak engem zavar."


Hát akkor ne tartsd normálisnak. Szived joga :)

Azt gondolsz amit csak akarsz, mégis, ki korlátozhatna benne? Gondold igy, ha neked igy jo. Jó egészséget! :)

2020. ápr. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Egyébként a kérdés lényege nem az volt hogy baj hogy én nem tartom normálisnak. Ez csak egy mellékes kérdés volt. A kérdés lényege az volt hogy miért elfogadott és melyikben a legelfogadottabb? Akik valamennyire hozzá tudnak szólni írjanak mert jó a sok válasz!
2020. ápr. 10. 12:32
 6/34 anonim ***** válasza:
94%

Finnországban és svédeknél a szauna-kultúra miatt elfogadott. Ott természetes hogy mindenki meztelenül együtt szaunázik.


Németeknél, hollandoknál gondolom a naturalizmus kultúra miatt.

2020. ápr. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Norvégiában úgy tudom még jobban elfogadott mint a másik 2 skandináv országban amit írtál bár lehet tévedek. De melyikben a legelfogadottabb? Hollandia, Németország vagy valamelyik Skandináv ország? Franciaországot is sokan írták.
2020. ápr. 10. 12:48
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy készült volna erről bármikor is minden országban átfogó statisztikai adatgyűjtés, szóval innentől leginkább csak találgatni lehet. Szerintem legyenek a Norvégok, and happy days!
2020. ápr. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 Szeiff válasza:
100%
Ez a "nagy" kérdés nem kultúrák, hanem egyedi közösségek kérdése. Engem például mások meztelensége nagyon feszélyez, a sajátom nem zavarna. Ha olyan emberek kerülnek össze, akiket nem feszélyez mások meztelensége, akkor a "meztelenkedés" szerintem automatikusan kialakul, és természetes lesz. Ha egyet is feszélyez, akkor nem fog kialakulni. Semmi nagyobb tudomány.
2020. ápr. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Persze minden közösségben más a szokás de országonként is nagyon változó. Pl Magyarországon vagy az USA-ban kevésbé elfogadott? Az USA melyik államaiban a leg elfogadottabb? Egyébként ha készült volna Statisztika akkor csak utána kellene nézni és fel sem tettem volna a kérdést.
2020. ápr. 10. 12:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!