Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Melyik Nyugat-Európai országba...

Melyik Nyugat-Európai országban a leg elfogadottabb a meztelenség és miért?

Figyelt kérdés
Alapból lényegtelen témának tartanám de mivel már több ilyesféle kérdést is olvastam gondoltam mivel nincs más dolgom én is fekteszek egy ilyen kérdést. Én sokáig azt hittem egyáltalán nem normális pl ha szülő a gyereke előtt meztelenül van akár egy másodpercre is de sok meglepő választ olvastam ilyesféle kérdésekre is. Páran még azt is normálisnak gondoltál hogy gyerek együtt zuhanyzik az apjával 15 évesen pl ha sietnek. Na és ilyenkor a meztelenség mellett évelők folyton Nyugat-Európát hozták fel példának.Nem is értettem hogy mert azt hittem ez max az elmaradottabb országokban lehet elfogadottabb ennek ellenére úgy tűnik ez nem igaz. Amerikai filmekben is Európát hozták fel ilyenkor példának. Az igaz hogy Nyugat-Európában akár családon belül akár más helyzetben sokkal elfogadottabb a meztelenség? Na és ha igen melyik országban/országokban a leg elfogadottabb? Na és ha Magyarországon még olyanok is vannak akik elfogadják ha szülő és a gyerek együtt fürdik még a gyerek korától függetlenül akkor hogy mondhatják milyen prűd ország? Na és lehet vagy 2-3% ilyen ember ami azt jelenti hogy nem 1 a millióból hanem rendesen van olyan aránya az embereknek akik már olyan szinten elfogadják ezt hogy még a szülő és a gyerek közös zuhanyzását is képesek normálisnak nevezni. Na akkor mivel lehetne még ezt meghaladni Nyugaton? Az gond ha én annak ellenére sem tartom normálisnak a mások előtti meztelenséget hogy a fejletebb országokban ez elfogadott?

2020. ápr. 9. 23:44
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
91%
A mai Németország keleti tartományaiban (a volt NDK területén) különösen népszerű. A komcsi időkben terjedt el, egyfajta lázadásként, ami felett szemet hunyt a hatalom.
2020. ápr. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%
Ausztriában. Itt élek és itt eléggé tolják
2020. ápr. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Na és pontosan mit jelent az hogy Ausztriában is szokás ez? Konkrétan milyen helyzetek voltak amik számodra meglepőek voltak Ausztriában? Hogy keveredtél ilyen helyzetekbe?
2020. ápr. 10. 23:39
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok válaszolni a kérdésedre, annyit tudok, hogy Finnországban a család együtt szaunázik tök meztelenül, sőt néha a barátaikat is meghívják egy szaunázásra egy közös vacsora után. És ez nekik teljesen természetes.


Végül is csak annyit szerettem volna mondani, hogy nincs olyan, hogy normális, vagy nem normális. Ameddig valaki nem sért törvényt, úgy él ahogyan akar. Amiért neked valami furcsa, nem jelenti azt, hogy nem normális. Egyéni nézőpont, neveltetés, megegyezés, természet dolga.


Ismerek egy családot, ahol apu vásárol, és főz, anyu kérdezi, amikor hazamennek a munkából, mi lesz a vacsora. Tudod, hány ember szerint nem normális ez a felosztás? Pedig az, csak ők kicsit másként élnek, mint a többség.


Visszatérve a meztelenségre, nálunk például sosem volt tabu a meztelenség. Pedig anyám eléggé prüd volt. De lehet, a szomszédnál tabu volt. Nincs ez leosztva országokra. Egyéni elbírálás kérdése. Mi jártunk nudista strandra is, sőt fiatal koromban kijártunk éjfél körül társasággal a közeli folyóhoz meztelenül fürdeni. Ja, vittünk néhány üveg pezsgőt is.:)


Az igenis gond, ha nem tartod normálisnak azt, hogy mások másként gondolkodnak és élnek, mint te. Hogy nem szeretsz meztelenkedni, az nem gond. Hát ne tedd! Gondolom, senki sem kényszerít rá.

2020. ápr. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha konkrét statisztikát nem is találsz, arra azért rákereshetsz, hol vannak nudista strandok és nyilvános szaunák.

Mindjárt világosabb lesz a kép.

Ha nem szeretsz mások előtt meztelenkedni, ezeket a helyeket (pl. Franciaország, Belgium és a skandináv országok) egyszerűen elkerülöd, és kész.

2020. ápr. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
94%

Szia


Kérdéseidre nagyjából megpróbálok válaszolni, valamelyikre tudok is.


Annyit rólam, hogy rendszeresen járok (jártam a járvány előtt) szaunázni, meztelenül. Az egyik ilyen szaunában - mivel ez egy szállodában volt -, bejött egy német férfi és meglepődött, hogy meztelen vagyok, mert neki azt mondták itt Magyarországon nem lehet meztelenül szaunázni. Gyorsan kiment és visszajött fürdőruha nélkül. El kezdtünk beszélgetni (nyelvgyakorlásnak is jó volt...) a meztelenségről, naturizmusról. Ami lejött nekem, hogy Németországban és Nyugat-Európában a meztelenség azért elfogadott, és itt a válasz a MIÉRT kérdésedre: mert nyugaton a meztelenség nem egyenlő a szexualitással. Egyszerűen ha két ember meztelenül van egy légtérben, ott nem jelenik meg szexualitás gondolata. A német le volt döbbenve azon, hogy nálunk meg igen. Nyugaton a szex nem a meztelenségből következik. A szexnek otthon van helye, nem nyilvánosan. Ezért van az, hogy nyugaton egyre több helyen már nincs külön női férfi öltöző stb. És tényleg így gondolkodnak, hogy a nyilvános meztelenkedés nem egyenlő a szexxel. Ezért népszerűek nyugaton a nudista strandok is. Ebben a szaunában egy finnel is beszélgettem, aki elmondta, hogy náluk meztelenül szaunáznak a közeli ismerősök is. Tehát kollégák, barátok, rokonoknál nincs szégyenlősség. Sőt ha egy család meghív a saját szaunájába az a bizalom jele és ha a család levetkőzik, hát illik neked is. A nagy köz szaunák pl. egy uszodában már azért nemenként el vannak szeparálva, de pl. a gyerekek akár az anyjukkal akár az apjukkal is szaunázhatnak.


Érdekes volt a beszélgetés, mert azzal érveltem a németnek, hogy nálunk konzervatívak az emberek. Tehát jobboldaliak, vallásosabbak stb. Ő erre azt mondta, hogy náluk is vannak konzervatívok, vallásosak pl. Bajorországban. De pl. még a legkonzervatívabb, legjobboldalibb, katolikus bajorok is meztelenül szaunáznak. Igazából ez az oka, hogy a meztelenséget egyáltalán nem azonosítják a szexxel. Akár konzervatív akár liberálisabb valaki nyugaton a társas meztelenségnek nincs erotikus töltete. Szerintem ez az oka a meztelenség elfogadásának.

2020. ápr. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
Nem kell ahhoz a meztelenséget a szexel azonosítani hogy furcsa legyen. Na de csak annyiban elfogadott a meztelenség hogy Szaunákban meztelenül vannak? Akkor ezen kívül ott sem elfogadottabb mint itt?
2020. ápr. 12. 15:54
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

A ruhaviselésnek praktikus okai vannak: azért veszek ruhát magamra, hogy ne fázzak, hogy védjem magamat a környezeti hatásoktól (sérülésektől), mert kényelmes vagy mert jól néz ki. Vannak kulturális ruhaviselési szabályok: egy estélyen nem ugyanazt a ruhát kell felvenni, mint a strandon - ha mégis megpróbálom, annak botrány lesz a következménye.


Vannak olyan helyzetek, amikor nincs praktikus oka a ruhaviselésnek, vagy esetleg a ruha viselése egyenesen hátrányos. Ilyen például a szauna. Vagy akár egy strandolás (nem sportúszás, ahhoz nem árt sportruházat). Vagy mondjuk tisztálkodás, tusolás. Ezekben a helyzetekben egyszerűen jobb ruha nélkül lenni.


Attól még nem változik, hogy ugyanabban a közösségben az estélyre nagyestélyiben kell menni. A ruhaviselés illetve nem-viselés szabályai tehát szituációfüggők.


Hogy hol van a szituációtól függetlenül minimálisan szükséges ruhamennyiség, az nem természettől adott, hanem egy tanult dolog. Nyugaton normális a nudista strand (nem általános, de normális), a szauna szinte mindig ruhátlan. Nálunk sokan fürdőruhában szaunáznak, sőt, tusolnak, ami egyáltalán nem praktikus, és a hatékonyság rovására megy. Mint az ibolya szagolgatása gázmaszkban. Egy muszlim nő viszont már akkor túlságosan meztelennek érzi magát, ha idegen férfiak meglátják a haját. Melyik a normális? Nem lehet eldönteni, a közösség kialakítja a szabályokat, és azokat beleneveli a tagjaiba. Mondjuk szerintem fürdőgatyában tisztálkodni semmiképpen nem normális :)

2020. ápr. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
Nyugat-Europában nem csak a szaunában elfogadott a meztenség. Mindenhol elfogadott, ahol a szexualitás nem jelenik meg.Pl. Bécsben van a Dunán a Donau-Insel. Az északi és déli végén van két nudista szabadstrand. De nem külön választva, hanem a park része. A kutyasétáltatók a meztelen napozók mellett mennek el. Németországban minden vízparton ahol lehet fürdeni automatikusan lehet nudizni is. Barcelona mellett van egy nudista üdülő övezet, ahol keresztül megy a villamos. A villamoson lehet meztelenül utazni. Hirtelen ennyi jutott eszembe.Egy biztos a nyugati embereknek nem furcsa a meztelenség.
2020. ápr. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
Na jó de ezek mégis csak direkt ilyen helyek viszont ez nem mindenhol van így Nyugaton sem. Pl egy átlagos villamoson nem lehetne meztelenül utazni. Bár nyilván ha ilyenek vannak gondolom ezeknek az országoknak a nagy részén elfogadottabb mint itt. De mind1 az átlag emberek életét ez nem érinti mert aki nem akar az nem megy Szaunába vagy ilyen helyekre. Viszont olyan Extrém dolgot halottam egy tízes lista videóban (vagy valamelyik toplistás csatornán) hogy Spanyolországba pl Leagális a meztelenség bárhol és írták ezt Francia meg Németország ról is. Ennek ellenére nyilván nem járkál így senki de azért ugye van valami törvény is ez ellen?
2020. ápr. 14. 17:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!