Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nászajándék-pénz vagy ajándék?

Nászajándék-pénz vagy ajándék?

Figyelt kérdés
Több kérdésem is van. Esküvőre vagyunk hivatalosak a férjemmel. Volt kolléganőm megy férjhez, akivel egyre jobb barátnők leszünk. A helyzet az, hogy évtizedek óta nem voltam esküvőn és fogalmam sincs, hogy mit adjak nászajándékba. Ajándékötletem van, de nem tudom, hogy ebben a helyzetben (nem rokon, vagy közeli barát) ajándék illik-e vagy pénz. És ha utóbbi, akkor kettőnktől mennyi? 20.000 elég lesz? Mikor kell a nászajándékot átadni? Érkezéskor, később? És a menyasszonytánc a másik. Ezen (a tegyük fel húszezren) felül még akkor is kell adni? Mennyit? Nagyon köszönöm, hogy segítetek, de nem szeretnénk szégyenben maradni!

#pénz #nászajándék #Menyecskatánc
2020. jún. 5. 11:51
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

Amennyiben lesz menyasszonytánc a pénzt akkor kell odaadni, előtte így nem érdemes, mert akkor a táncnál is várni fogja.

A hozott egyéb ajándékokra szokott lenni kirakva egy asztal, ahová a menyasszony odaáll, akkor lehet vele váltani néhány szót és átadni, vagy megnézi, vagy majd csak otthon, ez kinél-hogyan, menyasszony tánc esetén azonban nem szoktak elvárni még ajándékot is.

20ezer forint tökéletesen elég a menyasszonytáncba, de amennyiben nem vagytok sem rokonok, sem hú de közeli barátok, szerintem a fele is bőven megteszi.

2020. jún. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Szerintem manapság inkább a pénz az elterjedtebb, meg őszintén szólva hasznosabb is, nem biztos, hogy a párnak szüksége van vagy el tud tárolni 3 különböző étkészletet meg ilyenek :D Hacsak nem tudod, hogy valamire kifejezetten szükségük van, én pénzt adnék nekik.

Nem tudom, mennyit illik, sok esküvőre nem járok, mi tavaly a kollégám esküvőjére 40 ezret adtunk.

Érkezéskor mikor köszöntötték a vendégeket megkérdeztem a kollégámat, hogy mikor lehet átadni a nászajándékot, és akkor megmondta (tárgyi ajándékokat vacsora után, a pénzt meg a menyasszonytánckor kellett odaadni), ez teljesen más volt ott, mint pl. nálunk, nálunk a faluban a nászajándékot az esküvő előtti "próbavacsorán" szokták odaadni.

Szóval az a biztos, ha megkérdezitek.

2020. jún. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, erre nincs olyan válasz, ami az egész országban mindenhol helytálló. Az illetőtől nem kellene megkérdezni, mert ő valószínűleg kevesebbet mondana, mint amit gondol (ha jól nevelt), de valaki olyan kellene, aki ismeri az illető családját, ill. a közeget, ahol mozognak.
2020. jún. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Általában pénzt szoktak vinni. Ahol én eddig voltam, az este folyamán valaki mindig jelezte, hogy na most lehet odaadni az ajándékokat, ha valaki konkrét ajándékot vitt, vagy ha nem szólt senki, akkor valaki megkérdezte mondjuk az örömanyát, hogy mi a menetrend - és ha egy ember odaadja az ajándékot, akkor már a többi is menni fog. Viszont aki pénzt ad, az ilyenkor nem szokott sorbaállni, csak a menyasszonytáncnál. Szóval nem, nem kell 2 boríték. Vagy ha szeretnél, nyilván lehet, de akkor elég megfelezni a pénzt. Az összegre azt szokták mondani, hogy fedezze a fogyasztásotokat, illetve kicsivel felette. Mi tavaly házasodtunk, 16500 volt fejenként a vacsora, úgyhogy mi ahol tavaly vendégként voltunk, 40 ezer alatt senkinek nem adtunk (ketten). Vidéken nyilván olcsóbb, meg értelemszerűen a péztárcátoktól is függ, ne verd magad emiatt adósságba.

Ajándékot én akkor javaslok csak, ha tutira biztos vagy benne, hogy a párnak pont arra van szüksége és örülnek majd neki. Nálunk kevés vendég volt, mindenki pénzt hozott, de néhányan szükségét érezték valamilyen tárgyi ajándéknak. Kaptunk egy bűnronda vázát, szerintem sose fogom használni. És kaptunk egy fényképalbumot, ami nem lenne rossz ötlet akár esküvői képeknek is, csak a fotósunk összerakott az általunk választott képekből egy fotókönyvet, szóval majd valamikor biztos kerülnek bele képek, addig is ott van a polcon. Nem rosszból mondom, mert jó, hogy készültek, de kicsit olyan, mintha azért kaptuk volna, mert szerettek volna valamit adni, csak nem tudták, mit. Szóval ilyen esetben inkább azt mondanám, hogy hagyd az ajándékot.

2020. jún. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Gondoltam rá, hogy megkérdezem, de biztos kevesebbet mondana, nagyon szerény hölgy. :) Az esküvő Budapesten lesz. Az eddigi válaszokat köszönöm, nagyon gyorsak és segítőkészek vagytok! További ötleteket és tapasztalatokat természetesen szívesen fogadok. :)
2020. jún. 5. 12:18
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Amin én voltam utoljára a pár külön kérte, hogy pénzt adjunk. Én is így tettem, (kreatív formában). A menyasszonytáncba is dobtam külön. (az összeg a kapcsolatotoktól és az anyagi állapotodtól függ. Ezt nem igazán lehet megmondani szerintem. Én 50 ezret adtam ajándékba és 10ezret a táncba. Egyik legjobb baráton nősült)
2020. jún. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!