Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen korosztálytól magázzáto...

Milyen korosztálytól magázzátok az idegeneket?

Figyelt kérdés

Szóval kb. hány évesnek tűnik az, akit már nem tegezve szólítotok meg?

Vagy hány éves korotokban tapasztaltátok, hogy egyre többen magáznak titeket?



2020. jún. 6. 04:03
A kérdező szavazást indított:
16-20
21-25
26-30
31-40
41-50
51-60
61-70
71-
48 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%
Nagy divat a tegezés.Még idegen is letegez pedig 45 éves vagyok.Csak hivatalos helyen magáznak.Mc Donaldsba simán letegeznek.Olyan 18 év felett kellene magázni de ez kitolódik a diákok egyetemi tanulók tovább.Ezért a hátasodás is késöbbre tolódik.Sokszor ciki , hogy mit is köszönjek a pénztárosnak, de a sziát elfogadják.
2020. jún. 6. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%
Beosztástól is függ. Pl.egy boltban letegezem az eladót, ha fiatal vagy fiatalos, de pl.egy fiatal banki alkalmazottal vahy orvossal magázódok.
2020. jún. 6. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
64%
Nehéz meghatározni a mai fiatalok korát, de 18-tól igen.
2020. jún. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
75%
Én az emberek többségével magázódni szoktam, csak azokkal nem akiket közelebbről ismerek.
2020. jún. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
76%
Nálam pont nincs ilyen probléma. Külföldön élek, az itteni nyelvben nincs külön formális és informális E/2. Magyarul csak a családommal beszélek, akiket értelemszerűen tegezek, valamint netes fórumokon meg ilyesmi helyeken, ahol a netikett szerint a tegeződés az alap.
2020. jún. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
100%
Boltba dolgozok, kollégák közt mindenkit tegezünk, a fönök is mondta hogy tegezem nyugodtan de nekem valahogy nem megy, meg adom a tiszteletet és magázom. A vevőknél aki fiatal azt tegezem, aki anyám apám lehetne vagy annál idősebb azt magázom. De nem egyszer előfordult már hogy 50+os emberek rám szóltak hogy tegezem őket nyugodtan.
2020. jún. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem korosztály alapján magázódok.
2020. jún. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Szeptemberben 40 leszek, a nálam fiatalabbakat nem szoktam magázni, inkább hagyom, hogy ők is tegezzenek, az amúgy is sokkal természetesebb. De amúgy kortól és nemtől függetlenül ha valaki magázással fordul hozzám, akkor én is így teszek vele. Azt nem mindig tudom eldönteni, hogy ha valaki idősebb (legalább 10 évvel) és tegez, akkor visszategezhetem-e. A legnagyobb gondom az, hogy fogalmam sincs, illik-e ilyet kérdezni... De a kölcsönösség nagyon fontos nekem. Leginkább a kölcsönös tegezés, de a magázást is elfogadom, ha muszáj.
2020. jún. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés másik felére: most kezdem észrevenni, hogy már nem mindenki tegez. 30 évesen még nagyon nagy többség tegezett, alig magázott valaki, most 40 felé kezdenek többségben lenni azok, akik magáznak. Ezért járok olyan helyekre, ahol természetes a tegeződés kortól, nemtől függetlenül. Igyekszem ilyen társaságokban tölteni a szabadidőmet.
2020. jún. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig én (ma 21:59 és 22:02, 8. és 9. válasz)...

Talán nem is a kor számít, hanem a korkülönbség. Nekem kb. 10-15 korkülönbségnél válik kérdésessé az, hogy nálam idősebb embert visszategezhetek-e. Ha a másik oldalról nézzük, akkor ott meg kb. 20 év a különbség, kb. ennyivel fiatalabbak kezdenek bizonytalanok lenni abban, hogy tegezhetnek-e engem.

2020. jún. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!