Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen korosztálytól magázzáto...

Milyen korosztálytól magázzátok az idegeneket?

Figyelt kérdés

Szóval kb. hány évesnek tűnik az, akit már nem tegezve szólítotok meg?

Vagy hány éves korotokban tapasztaltátok, hogy egyre többen magáznak titeket?



2020. jún. 6. 04:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
A tetszikezés pedig inkább udvarias forma szerintem. De a bácsit, nénit el kell hagyni utána. Így tetszett gondolni? pl.
2020. jún. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
69%
Én 18 felett magázódom, 27 vagyok, orvos, 50 alatti átlag magyar férfi gond nélkül letegez. Bunkóságnak találom, férfi nőt le sem tegezhet, meg azért csak nem a kispajtása vagyok, hanem a kezelőorvosa. Persze manapság nem lehet ilyesmit kimondani, hogy ez azért egy magasabb titulus, mert akkor én vagyok a nagyképű orvos, de igenis zavar ez a haverkodás, sziókamiókázás, hogy egy órával a találkozás után facebookon be is vagyok jelölve, meg telefonszámot akarnak, amin engem elérhetnek, a rendelő száma nekik nem elég. És ez nem a mai fiatalok, egy 50es korosztàly bőven a szocializmusban szocializálódott, úgyhogy biztosan nem 21. századi újítás.
2020. jún. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
81%
Hogyha nem ismerem akkor valószinüleg már 20 éves kortól aztán ha kéri akkor tegezem csak.
2020. jún. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 NTBS ***** válasza:
Egyénfüggő.
2022. szept. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a gyárban kötelező tegeznünk egymást. Szó szerint. Itt nincs magázás. Fura néha, hogy a 63 éves Jani bácsit tegezem, de ha jobban belegondolunk, a munkahelyen ez teljesen normális.
2022. szept. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
67%
Nahát, milyen meglepő hogy a leginkább az várja el a magázódást, aki a tekintélytelvűséget szeretné vele éltetni. Orvos hozzászólóról beszélek.
2022. szept. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Kb 27-től volt elvétve 1-2 15 évestől, hogy magázva köszöntek. Most vagyok 30. De kb mindenki 25-nek néz már évek óta, szóval mázlim van.
2022. szept. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
52%

Kedves 16-os!

Ha bemegyek a pékségbe, kimegyek a piacra, vagy elmegyek tankolni, akkor is mindenkinek a napszaknak megfelelően köszönök és magázódom. Mert hogy így illik. Az nem az én hibám, hogy a társadalmunk egy jelentős részének az édesanyja elfelejtette megtanítani ezt az alapvető kommunikációs minimumot, hogy ha elmegyünk valahová és az illetővel nincs semmilyen szintű haveri kapcsolat, akkor hogyan kell köszönni és az illetővel társalgásba elegyedni.

Egyébként ezt a megállapításodat pont vissza is lehet fordítani: mint ahogy ez a tegeződés, bratyizás szinte kivétel nélkül az alacsonyan kvalifikált egyénekre jellemző, ezért nem lehet, hogy ezek az illetők a kisebbrendűségi komplexusaikat akarják levezetni és nem óhajtanak "alámenni" az orvosnak (vagy bárkinek) azáltal, hogy tiszteletteljesen kommunikálnak velük? Nahát milyen meglepő, hogy az ápolónő, a tanár, az ügyvéd mindig tud a napszaknak megfelelően köszönni, és a "sziókamiókázás" csak a 8 általánost végzett gyári munkás szájából hangzik el :)

2022. szept. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg ügyféllel találkoztam már munkám során. Elég nagy a merítés ahhoz, hogy valamiféle következtetéseket kijelentsek, bár ezek nyilván nem egzakt dolgok, reprezentatív mivoltuk nincs.

A lényeg, hogy ezidáig akik tegezve indítottak, majdnem mind közvetlen, kedélyes emberek voltak. Ugyanilyen jelzőkkel illethető párbeszédekkel. Lehet szeretni vagy nem szeretni a small talk szintű „társalgást“. De egy kis viccelődés fel tudja ám dobni a munkától befeszült hétköznapi rutint. Viszont akik ragaszkodnak a magázáshoz, nagyon nagy számban távolságtartó, már mondhatni rideg emberek. Stílusokból, testbeszédükből süt az alá-fölé rendeltségben fürdőzés. Hogy ő fizet nekem.

Persze, van kivétel mindkét esetben. Ezek csak észlelt minták.


Az meg egyenesen nevetséges, ahogy a világodban csak orvosok, ügyvédek és 8 általánost végzett emberek léteznek:)


Némelyik kollegám félvállról odavetett „Jó napot“-ja, vagy az én mosolyógs „Szia! Miben tudok segíteni?“ verziója ami emberibb? Nem is tudom…

Önmagában semmit nem jelent a magázás vagy a tegezés, tiszteletet megadni nem csupán ennyivel lehet.

2022. szept. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem az szamit hogy a masik hany eves hanem a korkulonbseg.

33 vagyok, nem fogok 40 eveseket magazni, kivetel ha hivatalos ugyben talalkozok veluk pl orvos, fogorvos, banki ugyintezo, koranyhivatal...

Viszont egy 60-70 eves embert nem tegezek le ha nem mondja, akkor sem ha egy partyn talakozok vele.

De ez ritka mert kulfoldon elek, itt nincs kulon tegezodes es magazodas, szoval csak evente 1 alkalommal mikor Magyarorszagra utazok akkor vannak ilyen szituaciok hogy pl csinaltattam uj szemelyit es a kormanyhivatalnal a no kb 40 eves lehetett de nem tegezodtunk. Viszont tegyuk fel ha azzal a novel egyik haverom bulijaban futok ossze akkor nem kezdunk el magazodni.

Vagy ha Magyarorszagon dolgoznek es lenne 40-50 eves kollegam akkor azzal is tegezodnek mert mukahelyen igy szokas. Kivetel ha egy nalad joval magasab rangu van a cegnel. Pl te vagy a takarito akkor a fomernokot vagy a vezerigazgatot nem illik letegezni, akkor sem ha csak 5 ev van koztetek. A kozvetlen fonokodet altalaban tegezheted. Vagy pl elmesz tanitani fiatal 25 eves tanarkent akkor a 60 eves kollegadat is letegezheted es valoszinuleg mondjak is hogy a tantestuleten belul mindenki tegezodik.



A 80-as korosztalynal szokas hogy magazodnak akkor is ha egyidosek. Mamam magazta a szomszedokat is akiket nem ismert regota vagy nem ismerte oket olyan jol. Akikkel szomszedok voltak 40 eve azzal valamikor koraban letegezodtek.

jan. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!