Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha haverilag letegez egy...

Ha haverilag letegez egy nálam 25 évvel idősebb 65 éves férfi akkor hogyan illik viselkedni?

Figyelt kérdés

Haverilag tegez le pl “szevasz öregem, szevasz haver, szevasz bratyesz”. Intelligens, nyugdíjas cégvezető amúgy. Én mindig jó napot kívánokkal köszöntem neki meg úgy hogy üdvözlöm Xy Úr! Amióta nagyon haverozik azóta Józsi bácsizni szoktam, bár ezt sem engedte meg. De szerintem hülyén venné ki magát, hogy szevasz bratyesz, én meg azt mondanám rá, hogy tiszteletem Xy Úr!

Hogyen kell kezelni ezt a helyzetet? A feleségemet is úgy tegezi, hogy szevasz aranyom, szevasz szépségem, szevasz drágàm. Szerintem ő a tiszteletlen, de már úgy vagyok vele, hogy le fogom tegezni én is így a francba, hátha észreveszi magát végre!


2020. jún. 11. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Mivel ő az idősebb, ő ajánlhatja fel a fiatalabbnak (neked) a tegezést. A feleséged esetében már nem igaz a helyzet, mert mindig a nő részéről indulhat ki a tegezés felajánlása, hacsak nem extraöreg a ffi.


Tegezd vissza.

2020. jún. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%
40 évesen, ha egy 65 éves tegez, akkor visszategezed
2020. jún. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
Amúgy meg: jó napot Józsi bácsi, hogy vagy?
2020. jún. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%

A baráti letegezés nem ugyanaz, mint a lekezelő letegezés.

25 év az 25 év.

Én mondjuk 50 évesként nem sértődöm meg, ha egy 20 éves kölyök visszategez, mert én már nem abban a világban voltam fiatal, de eszembe nem jutna letegezni egy 70 évest, csak ha kimondottan meg akarom sérteni valamiért. De ha baráti hangnemben beszél velem, és úgy tegez le, akkor fel tudom fogni, hogy nem megsérteni akart, ezért a legkevésbé se zavar. Ha őt nem zavarja a viszonttegezés, akkor fel fogja ajánlani.

2020. jún. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, kettest miért pontozták le... Én bárhol járok 38éves fejjel, ha valaki letegez, simán visszategezem, legyen neki igéje szerint. És tudjátok, mi az érdekes? Az, hogy bizonyos esetekben látható, hogy megdöbben az illető...


Amúgy pedig magázva köszönök, midig, amikor valahová ismeretlen helyre belépek és aztán, ha úgy adódik, természetesen én is tartom a magázódást továbbra is.

2020. aug. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!