Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha valakinél szóba jön hogy...

Ha valakinél szóba jön hogy meghalt valakije, de nem mondja el magától hogyan meg mikor meg ilyenek, akkor pofátlanság és ronda dolog rákérdezni hogy hogy történt meg ilyesmik?

Figyelt kérdés
2010. okt. 2. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem nemrég halt meg a nagypapám, ha tőlem akkor megkérdezi valaki akkor biztos nem álltam volna szóba vele egy ideig. Persze ez így durvának hangzik, hogy most ezért nem állok szóba valakivel, de akkor olyan lelkiállapotban voltam, hogy nem tudtam erről beszélni, ráadásul alapjáraton is tiszta feszült voltam, hát ha még el kellett mondani valakinek egyáltalán a tényt, mikor kérdezték mi bajom van.
2010. okt. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És ha már pár éve halt meg valakinek valakije és úgy kerül szóba, olyan esetben?
2010. okt. 2. 19:32
 3/8 anonim ***** válasza:
Valószínüleg nem nagyon szeretne erről beszélni, ezért talán nem volna jó "erőltetni" a témát. Max. én annyit mondanék, h. "érdekelne,hogy mi történt, de természetesen megértem, ha nem akar beszélni róla". Így rá van bízva, hogy mond-e többet, de Te tapintatos maradtál.
2010. okt. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem direkt nem hozza szoba es rosszul esne neki. Ha nem kezd el rola magatol beszelni, nem illik megkerdezni. De persze nem mindegy, hogy kirol van szo. Ha csak egy ismeros, nem illik, de ha pl. rokonod az illeto, akkor mas.
2010. okt. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
és ha egy idegen ember itt az oldalon aki csak szóba hozta a dolgot egy kérdésénél?
2010. okt. 2. 20:50
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor nem.
2010. okt. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tárgyvesztésnek hívják, ha valamit elveszítesz, pedig emberről beszélünk.

A gyásznak szakaszai vannak. Először sokkolja a hír, még el sem hiszi. Aztán a következő szakaszban jönnek az érzelmek. Dühös, vagy hibáztat valakit, esetleg magát, vagy az orvost. Még az a logikátlanság is előfordul, hogy magát a halottat. Képzeljétek, ez a normális viselkedés ilyenkor. Csak amikor már a 3. szakasz következik, akkor lehet vele beszélgetni. Ha az első két szakaszban jól beszólt valakinek, akkor a valaki lehet, hogy később már meg sem kérdezi, hogy éli meg a gyászt. Pedig ebben a szakaszban általában alig várja a gyászoló, hogy érdeklődjenek a lelki állapota felől.

A gyász jó esetben 1 év. Ha ez idő alatt nem sikerül feldolgozni, akkor lehet lelki gond. Depresszió pl. Sok esetben megreked a 2. fázisban, és marcangolja, hibáztatja magát.


Száz szónak is egy a vége, attól függ a válasz, hogy

az illető hol tart a veszteség feldolgozásában.

2010. okt. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem pofátlanság. Max. nagyon közeli részleteket nem illik, de arra nyugodtan rákérdezhetsz hogy mi történt, van-e valami baj nem tudsz-e valamiben segiteni!
2010. okt. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!