Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy üzlet megtagadhatja-e...

MIKLÓS18 kérdése:

Egy üzlet megtagadhatja-e alapvető élemiszer (pl:tej, kenyér) értékesítését olyan vevő számára, aki köztörvényes ügyben van, de nem ex-börtöntöltelék vagy közismert bűnöző, hanem életében először, a semmiből van ügye, és még bizonyíték sincs ellene?

Figyelt kérdés
Az esethez hozzátartozik az is,hogy kis településen történt ez,megdöbbent a faluközösség,amint kirobbant az ügy,és utólag ártatlansága bizonyosodott meg a személynek,akit egy rosszakarója jelentett fel,de szerintem még ha később bűnhődik,a bolt akkor sem tagadhatja meg a kiszolgálását alapvető élelmiszerrel!a boltos is a falu lakosa,ismeri is a bizonyos személyt,bement az ember,a boltos nézett és állt dermedten,mint bálám szamara,majd kiutasította a veveőjelöltet,hogy rontja a bolt hírnevét!nem sértett a boltos törvényt?kíváncsi vagyok,jogászok véleményére különösen!más kérdés szerintem,ha mondjuk nem alapvető élelmiszert,hanem svájci bicskát akar venni,mert azzal tényleg bűnözhetne,de szerintem még azt sem lehet emiatt megtagadni!Valóban így van?

2016. márc. 21. 21:27
 1/7 Andizsuzsi ***** válasza:
67%
Svájci bicskát is joga van venni mindenkinek.
2016. márc. 22. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez nem jogi kérdés, és nem is érdemes azt csinálni belőle. Ugyanis a jog nem tud mit kezdeni vele (különösen, ha ne mis akar).

Ez morális, szemléleti és tömegpszichózis kérdése. És ezeket nem lehet jogi eszközökkel kezelni, meg ne m is szabad, mert visszájára fordul.

2016. márc. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A bolt tulajdonosa nem szolgálta ki?
2016. márc. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen,ugyanaz atulaj,mint az eladó,kis üzlet!
2016. márc. 22. 21:43
 5/7 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Ez nem jogi kérdés,"


De amúgy az. A Fogyasztóvédelmi Felügyelőségének tehető bejelentés.

2016. márc. 23. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Bferike válasza:
100%

Nem tudtam,hogy van olyan kistelepülès Mo.-on ahol egyetlen bolt van csupán, de ez esetben igenis èrdemes jogi útra terelni a dolgot.(Bár igaza van annak aku azt írta,hogy ez nem elsősorban jogi kèrdès,ès èrdemes inkább alternatív beszerzési forrást keresni.)

Èn a helyi jegyzőhöz fordulnèk, aki egy esetleges pènzbírság meglebegtetèsèvel jobb útra tudná terelni a boltost.

2018. ápr. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérni kell a panaszkönyvet, beírni, a felügyelő hatóság rákérdez, a boltos kifejtheti véleményét és 1 hónapon belül választ kell kapnia a pamaszára.
2018. ápr. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!