Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha nem tudom felvenni a...

Ignis Subdialis kérdése:

Ha nem tudom felvenni a telefont, mi az udvariasabb megoldás? Kinyomni vagy hagyni csöngeni?

Figyelt kérdés
Van, aki arra esküszik, hogy a kinyomással tudatom, hogy vettem az adást, csak alkalmatlan a hívás, majd visszahívom. De nem lehet ez egyúttal udvariatlanság is?

2020. szept. 14. 14:07
A kérdező szavazást indított:
jobb, ha csak nem vesszük fel
ha hangposta fog jelentkezni, jobb ha csak nem vesszük fel
jobb egyenesen kinyomni a hívást
ha úgyis hangpostára kapcsol, jobb egyenesen kinyomni a hívást
32 szavazat
1 2
 1/12 Carragher_x ***** válasza:
85%
Udvariasság szempontjából semmi különbség közte. A kinyomásnak viszont van némi plusz információtartalma, ezért célszerűbb azt tenni.
2020. szept. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Sokan vérig sértődnek, ha kinyomják őket, ezt nem csinálnám.

Androidon létezik hívás elutasítása üzenettel funkció, én évek óta ezt használom, sokkal udvariasabb.

2020. szept. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Kinyomni, mert ezzel is jelzem, hogy nem aktuális. Bár nem mindenki érti...
2020. szept. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
75%

#3 -as módszerét alkalmazom én is.


Bár, ha nem számít mennyi SMS -t küldesz (mert megteheted, pl a díjcsomagod miatt), akkor a #2 -es által írt megoldás a legudvariasabb. Ugyanis így viszonylag egyszerűen egy listából kiválasztott üzenettel válaszolhatsz is a hívásra, ami a hívó számára egyértelmű. Az alap sablonok többsége egy átlag üzletember számára vannak kitalálva, így én azokat alapból törölném és saját sablonokat írnék, amikkel általánosan bárkivel tudom közölni, hogy mi okból nem tudom fogadni a hívását és számíthat -e a visszahívásra, vagy azt szeretném -e, hogy Ő hívjon később...

2020. szept. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
A kinyomással tudatod a másik féllel, hogy éppen nem alkalmas. Csak sajnos ezt sokan nem fogják fel, és ahogy kinyomtad őket, azonnal újból hívnak. :) Ezért szoktam azt csinálni, hogy kinyomom, aztán rögtön némára állítom a telefonom, mert tudom, hogy pár másodperc múlva valószínű megint csörögni fog. Ha némán csörög újra, akkor már se ki nem nyomom, se fel nem veszem. Majd később újrahívom, amikor már van időm/lehetőségem beszélni vele.
2020. szept. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem nyomd ki. LEhet, hogy pont valami hivatalos ügyet intézel, akkor meg ne csörögjenek neked. Nekem egyetemen egyik szaktársam valami 3 percig, vagy nemtom, de jó hosszú ideig hagyta,hogy csörgessék, óra közben a telefonját; tehát mégegyszer mondom, óra közben; ráadásul valami nagyon borzalmas csengőhangja volt neki beállítva; de nagyon ideges lettem tőle, hogy miért nem nyomja ki, vagy veszi fel, és megy ki; majdnem meg is szólaltam; hogy "Valaki kapcsolja már ki azt a sz.rt!!!!" De aztán nem szóltam, gondoltam mindjár' csak fölveszi, vagy kinyomja vagy csinál valamit. Tanár se szólt rá; tényleg jó sokáig csörgött. Asszem az a Miu miújság volt. Nem értettem,hogy miért hagyja, hogy szóljon , ráadásul óra közepén , ráadásul hogy lehet ilyet csengőhangnak beállítani. Egy filmbe lehet tök jó, meg ha az ember saját maga kezdte el nézni, de órán ne szólaljon már meg !!!! Ja és nem valami kis fiatalka volt az a szaktársam, hanem 40 fölötti anyuka. Csomó ideig rá se hederített a telefonjára; lehet, hogy arra számított, hogy majd a hívó leteszi. Szóval sokkalinkább nyomd ki, és hívd vissza később.


A másik dolog, én van olyan , akitől szoktam kapni egy ilyen üzit, hogyha nem ér rá, hogy


"Most nem tudom fölvenni, később visszahívom". Egyébként szóval, akinél a szolgáltatónál van ilyen lehetőség, vagy a telefonján be tudja állítani, hogy küldjön ilyen sms-t, ha nem tudta fölvenni; akkor érdemes tehát magázó formában megfogalmazni, mert akkor az így mindenkinek egységes.

2020. szept. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%
*Ja meg szal nem is tudtuk kinek a csengőhangja, hogy kinek csörög, vártuk, hogy majd csinál valamit.
2020. szept. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%
*Ha lenémítod, az se jó. Lehet csak azt hiszi, wc-n vagy, és 5 perc múlva újra csörög, de pl ha bankban akarsz megkötni valami szerződést, vagy postán valami sokmindent intézel egyszerre, akkor érted, akkor ne hivogasson, és tudatosítsd benne, hogy most nem jó; vagy különben csak nem fogja érteni, és várni fogja, hogy miért nem/mikor veszed föl.
2020. szept. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58%
*Ja és mégegy, hogy tisztázva legyen;nem ment ki wc-re akkor az egyetemi szaktársam, tehát ott ült bent a teremben; és akkor rácsodálkoztunk, végre megtudtuk, hogy kié ez a csengőhang, és miért nem veszi/vette fel.
2020. szept. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ott szerintem inkább valamilyen vaskos intelligenciabeli hiányosság vagy mentális probléma van, ha valaki közösségben hanggal hagyja csöngeni a telefonját. Hiszen hívás közben is egy mozdulattal némítható a telefon.
2020. szept. 16. 10:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!