Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen véleményetek van...

Milyen véleményetek van arról,hogy az időseknek át kell adni a helyet a buszon/villamoson?

Figyelt kérdés

Személy szerint nekem nagyon elegem van abból,hogy nem tudok végigülni egy villamosutat anélkül,hogy ne kapnék néhány rosszalló pillantást/szót idősebb honfitársaimtól azért,mert nekem jutott hely egy korábbi megállóban,nekik viszont nem. Nagyon jól tudom,hogy úgy ILLIK,hogy átadjuk a helyünket az idős felszállóknak,viszont én ezt nem érzem kötelességemnek. Bár fiatal vagyok (20éves) nekem is fáj a lábam,ortopédiára járok állandóan, kilószámra szedem a vitaminokat és csonterősítőket,utazás közben én is gyűlölök állni 10-15 kilós sporttáskával a vállamon,nekem is kényelmesebb ülni,nekem is vannak olyan napjaim,amikor áldás az,hogy találok egy ülőhelyet amire lerogyhatok.

Rosszul vagyok attól,hogy amikor az idősek felszállnak megállnak fölöttem,lökdösnek a táskájukkal,hangosan sóhajtoznak, folyamatosan bámulnak,csak azért,mert fiatalon lemerészeltem ülni egy tömegközlekedési eszközön.Nektek erről mi a véleményetek?


2020. okt. 12. 18:22
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Van egy idős kollégám (nagyapa), ő is pont ezen morgott valamelyik nap: attól még, hogy valaki fiatal, simán lehet bármiféle panasza, ami miatt neki jobban kijárna az ülőhely.
2020. okt. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Az a véleményem, hogy olyannak illik átadni a helyet, aki rosszabb kondiban van, mint én. Ha adott egy lábfájós fiatal, meg egy fitti öreg, aki épp jóga órára siet, akkor a fiatal üljön. De mondjuk egy focista adja át egy bottal kínlódó öregnek, vagy egy derékfájós kismamának. Nekem is volt olyan, hogy 12 óra munka után fájt a lábam, és nem adtam át a néninek, aki sprintelt a busz után. Amikor nézett rám, mondtam, hogy jobb formában tetszik lenni, mint én.
2020. okt. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%
Én is fiatal vagyok, nekem is rossz a lábam, én a nagyon időseknek adom át, illetve annak, akin látom, hogy nem tud állni. Ezt kortól függetlenül. Ha látok egy 30 évest és látom, hogy rosszul van, nem tud állni, átadom. De amúgy csak a tényleg időseknek szoktam.
2020. okt. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
65%
Nálam alap, hogy átadom a helyet. Bírok állni.🙂
2020. okt. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim válasza:
100%
Szívesen megteszem, ha nekem nem okoz kifejezetten nehézséget felállni (mert nincs nálam sok cucc, nem vagyok fáradt vagy rosszul, nem fáj valamim). De ha követelőznek, csak azért sem adom át, ha földhöz bssza magát, akkor sem. Én is fizetek a szolgáltatásért, ugyanolyan jogom van használni és még csak magyarázkodnom sem kell.
2020. okt. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim válasza:
93%
Amíg busszal jártam, csak olyannak adtam át a helyet, akin látszott, hogy annyira rezeda, hogy ha elindul a busz összetörik.
2020. okt. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
78%

Mert az oregek ugy gondoljak, mivel tuleltek a haborut, nekik minden alanyi jogon jar.

Kozben a legtobb egeszsegesebb mint te vagy en.

Ha a buszhoz futni kell, szinte eldobjak a botot, mindenkit ledozerolnak a banyatankjukkal...de amikor a buszon 2! megallot allniuk kell mar sipitoznak.

En mikor bokatoressel gipszben, konyokmankoval kozlekedtem sosem adta at a helyet egyetlen idos sem. Sot volt olyan, hogy ram nezett es felallt egy fiatal srac latva a helyzetet, de a pofatlan otegasszony meg villamgyorsan leult arra a helyre amit nekem adott at a srac par masodperce! Na jol meg is mondtam neki a magamet, csak pislogott!


Szoval en nem adom at a helyem senkinek, nezhet, caccoghat akkor sem!

Ha esetleg nagyon indokolt esetben latom, hogy tenyleg raszorul XY az ulohelyre, akkor igen.

De a sapitozo, caccogo nyanyaknak es sohajtozo terhes noknek nem. Ugyanis utobbi is kivaltsagosnak erzi magat, csak mert +2kg van a hasaban. Mas meg karonkent 5-8kg-s szatyrokat cipel vagy csipo/terd protezises, inzulinos cukorbeteg, szivbeteg stb.

2020. okt. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
80%

Nálam meg nem alap. Átadtam a helyem egy idősebb hölgynek egy szép 12 órás műszak után (pedig én is alig bírtam állni).


Másnap mikor szintén mentem haza a 12 órás műszakom után, éppen e-mellett a hölgy mellett volt hely. NEM EMGEDTE, HOGY LEÜLJEK MELLÉ!


Foglalta a Julikának, aki majd a következő utáni faluban fog felszállni. Na köszönöm szépen. Volt már olyan is, hogy a wc papír gurigának meg sárga rózsának volt foglalva a hely. Holott ki van írva, hogy nem veheti el a táska a helyet az embertől. Annyit vihetsz magaddal, hogy ne zavard a többi utast.


Adtam már én át kisgyermekes anyának is a helyet, hálából meg sem köszönte, leszálláskór meg átment a babakocsival a lábamon.


Na innentől kezdve nuku helyátadás. Szálljon fel hamarabb aki ülni akar, vagy menjen olyan busszal ami nem a munkásokat viszi haza. Sorry.

2020. okt. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
74%
Én egyszer visszaszóltam egy mamának, aki a metrón panaszkodott. Én a melóból megyek haza, a béremből vonják az ő nyugdíját, amiből nekem még teljesárú bérletet is vennem kell, ő ingyen utazgat. Úgyhogy amíg az én béremen élősködik, kuss van. Nem is szólalt meg többé.
2020. okt. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
15%
10-15kg-os sporttáskát és nyilván a hozzá tartozó sportot bírod, de felállni már nem tudsz a fájdalomtól? Nagyon álságos a duma! Nagyanyád lehetnék majdnem, de nem kérdés, hogy átadom a helyet.
2020. okt. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!