Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kinek illik hívni kit? Mindig...

Kinek illik hívni kit? Mindig a fiatalabb családtag hívja az idősebbeket?

Figyelt kérdés

Külön lakom a családomtól.

Szüleim, mamáim, testvéreim csak akkor keresnek, ha ünnep van. Viszont mindig szóvá teszik, hogy nem szoktam felhívni őket telefonon. Ha akarnak beszélni, miért nem hívnak fel ők is néha? Néha felhívom őket, de olyankor is rövidre zárják ahhoz képest, hogy milyen ritkán találkozunk. 5-30 perc szokott lenni. Én vagyok a legfiatalabb, mindenki 15+ évvel idősebb. Ezt akkor így tűrnöm kell, fogadjam el, hogy így illik vagy nem szeretnek vagy most mi van? Egyedüli kivétel édesanyám, ő felhív.



2020. dec. 21. 07:05
A kérdező szavazást indított:
Nem akarnak veled beszélni, azért nem hívnak.
Neked kell hívnod őket, így illik.
6 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem már annyira nem veszik komolyan az illik-nem illik szabályt (ebben a helyzetben), így azt mondom hogy akinek elöbb eszébe jut.

Ha neked akkor hívd fel őket nyugodtan. Lehet rövidre fogják, de sokan csak nem szeretnek telefonon beszélgetni.

2020. dec. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én pl szülöként azért nem hívom a gyerekeimet gyakran, mert egész más a napirendjük, és a legtöbb esetben a hívás rosszkor ért oda.

Ezért vagy üzenetet írok vagy megvárom, amíg jelentkeznek.

2020. dec. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ezek eddig elég megnyugtatóak, ment a zöld! Várom még az újabbakat és a szavazatokat is.
2020. dec. 21. 08:36
 4/7 A kérdező kommentje:
Az a zavaró az egészben, hogyha ők nem hívnak, csak ünnepekkor, akkor miért kérik számon követelőző-elmarasztaló stílusban, hogy miért nem szoktam hívni őket?
2020. dec. 21. 08:59
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, sajnos nálunk is ez volt a helyzet.

Itthon voltam egy kis faluban 2 kisgyerekkel, hatalmas kerttel, a férjem külföldön, a közelemben egyetlen, hasonló élethelyzetű barátnőmmel, akire számíthattam és aki számíthatott rám baj esetén.

Ha nem hívtam fel én hetente anyósomékat, akkor szemrehányásokkal kezdték a beszélgetést, pedig rámfért volna az érdeklődés vagy a segítség, például amikor kiműtötték a bölcsességfogamat. Szerencsére nagyobb bajom nem volt az idő alatt.

Most idősebb vagyok, mint ők akkor. Most is szemrehánynának, de már tényleg nem hívom őket egyáltalán. A férjem sem, ő is megunta az állandó jajongást, panaszkodást és bölcselkedést. Tudniillik ők a nagy öregek, minden szavuk arany (nem így van, és nem a koruk miatt), mindenkit kritizálnak a háta mögött és nem lehet más véleményed, mert te tapasztalatlan tacskó vagy 50 év felett 3 diplomás/egyetemista gyerekkel és vezető állásban is.

Az én szüleim szerencsére normálisak, nem csak magukról képesek beszélni, pozitívak, érdeklődőek, pedig idősebbek.


Kérdező, ha fontosak neked a szüleid, akkor hívd fel őket rendszeresen, mondjuk minden vasárnap délután. Találd ki, hogy nagyjából miről fogsz csevegni, te is tegyél fel egy-két kérdést, nem kell hosszan beszélni, nekik a rendszeresség a fontos. A testvéreidet is hívd fel időnként, de ott megmondhatod a szemrehányós résznél, hogy reméltem, hogy érdeklődsz te is felőlem/lefogyott a pénzem/ a múltkor én hívtalak.


A gyerekeimre én is inkább ráírok, hiszen más életritmusuk van, küldök egy-egy képet az itthon történtekről, és ha nekik is jó az időpont, akkor telefonálunk/videóchatelünk.

2020. dec. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

5-ös köszönöm a választ!


Sajnos egyikőnk családja sem tökéletes, a párom családjában ennél sokkalta nagyobb problémák vannak, így semmiképpen sem szeretném, hogy ne legyünk jóban az én családommal, nekem ez fontos. Csak úgy érzem ebből, hogy nekik egyáltalán nem fontos a kapcsolat fenntartása, csak jön a szemrehányás.


Ilyesmi típusúak, részletesek jöhetnek még.

2020. dec. 21. 11:22
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Bemutatkozás (illemtan) – Wikipédia

hu.wikipedia.org › wiki › Bemutatko...

Translate this page

2020. dec. 25. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!