Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit csináljak, ha az orvos...

Mit csináljak, ha az orvos letegez?

Figyelt kérdés
Nem is ajánlja fel, hogy tegeződjünk, csak egyszerűen elkezd tegezni (középkorú vagyok). De ha felajánlaná, akkor se fogadnám el, mert szerintem az orvos egy hivatalos hely, és röhejesnek érezném a tegeződést. Azt is utálom, ha elkezdenek a becenevemen szólítgatni anélkül, hogy megkérdeznék, szabad-e. Ilyenkor, ha kérdés nélkül elkezd tegezni, meg becézgetni, szóljak, hogy én inkább maradnék a magázásnál meg hogy a teljes nevemen szeretem, ha szólítanak, vagy én maradjak a magázásnál, aztán majd csak észreveszi magát?

2020. júl. 8. 15:59
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
55%

Ok boomer.

Én 36 évesen rosszul vagyok attól, ha magáznak.

2020. júl. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim válasza:
4%
Jelen esetben az orvos a magasabb rangú. Ilyenkor az illem megengedi neki, hogy tegezzen.
2020. júl. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:

Ok sweety pie...

Amúgy én is 36 vagyok.

És ha "lemagzának", akkor hogy reagálsz?

2020. júl. 8. 16:13
 4/43 anonim ***** válasza:
90%

Engem 30pár évesen tegezett le az otp-ben egy idősebb ügyintéző nő. Minden gondolkodás nélkül visszategeztem, valószínűleg az orvosnál is ezt tenném kivéve ha már gyerekkorom óta ismer.

Ha téged zavar, akkor inkább tedd szóvá mert magától úgysem fog kapcsolni.

2020. júl. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
91%
Elég nyilvánvaló volt, hogy nem boomer, hiszen még tíz évvel idősebben is X-generációs lenne.
2020. júl. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
88%

Nem értek egyet a 2-essel!

Ha kiskorút letegez egy orvos, az még oké! De ne legyen már ennyire lekezelő, hogy külön megegyezés nélkül, letegezi a betegét!


Még a két vh. között, amikor a rendőröket csendőröknek nevezték, és símán letegezték a "parasztot", de ők nem tegezhettek vissza = ezt nevezték "csendőr-pertu"-nak.


Legközelebb kérdezd meg tőle, hogy most te is tegezd vissza, vagy úgy gondolta, hogy csendőr-pertuban maradtok???

2020. júl. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
91%

"magától úgysem fog kapcsolni"

Ez tuti...


Egyébként mi a felállás? Ki férfi, ki nő, ki az idősebb? (Nem mintha nem lenne igazad, kérdező, csak esetleg más lehet a megoldás a különféle variációkban.)

2020. júl. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:
Na, én is ilyen hangulatúnak érzem, hogy kb. "Na paraszt, milyen receptet írjak ki?"
2020. júl. 8. 16:19
 9/43 anonim válasza:
4%

2. vagyok.


0%???


Mert én tanultam protokolt, ti meg prolik vagytok?

2020. júl. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
30%

Ha a körzeti orvosod, símán keress helyette másikat, örömmel fognak akárhol fogadni. És hagyd ott! Ha ennyire paraszt, akkor ne tartson igényt arra a havi apanázsra sem, amit az államtól az állandó páciensei után kap!

Keress egy másik orvost, kérd ki a kartonodat, vagy küldje át x dokinak, és csókolom.

2020. júl. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!