Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Megéri kedvesnek lenni,...

Megéri kedvesnek lenni, minden bunkóval?

Figyelt kérdés

Mindenki a sablonos dumát nyomatja, "azt kapsz, amit adsz". De, azt vettem észre, ez az életben nem állja meg a helyét. Mindenkivel kedvesen, tisztelettel beszélek, de akkoris vannak olyanok, akikhez akár ilyen kedves, vagyok, bunkó velem, folyton, minden pillanatban, gúnyol, átver, kinevet stb. Akkor jön a duma, hogy majd meg változnak bla-bla. És mostmár rájöttem, aki velem bunkó(csak mert olyan kevde van, leszól, csesztet,) azzal énis az leszek, mert akkor legalább jogosan olyan velem.

Szerintetek is nagy baromág ez a "Azt kapsz, amit adsz" sablonos szöveg?


2010. aug. 21. 19:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én is pont ugyanezt tapasztalom.
2010. aug. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nem baromság, hanem csak egy szólás, és mint ilyet, néha ellehet sütni bizonyos helyzetekben, de rosszul hitted ha szerinted ez valami természeti törvényként van számon tartva.

"azzal énis az leszek, mert akkor legalább jogosan olyan velem." Jól teszed.

2010. aug. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a lényeg, hogy visszakapd, hanem hogy megmutasd, te különb vagy náluk.
2010. aug. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a legtöbbször elégtétel, hogy kulturáltabb vagyok náluk.
2010. aug. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én bunkókkal nem is foglalkozom. Ha mégis, finoman adom tudtára felsőbbségem. Ettől még bunkóbbak lesznek xD
2010. aug. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 pelgrim ***** válasza:
A kérdés egy kicsit furcsa, az akinek a kedvesség a jellemvonása, észre se veszi, hogy valaki bunkó módon viselkedik vele szemben. Ha észre vesszük akkor az azt jelenti, hogy mi is azzal küzdünk, hogy azt a bunkósságot, amit másokban látunk, saját magunkban igyekezünk elfojtani.
2010. aug. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ráadásul még arra sem méltatnád őket, hogy felbosszantsanak;)
2010. aug. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
én visszakérdezek,megéri minden bunkóra reagálni? én igyekszem figyelmen kívül hagyni az ilyeneket,és akkor előbb utóbb abbahagyja a kis játékát,ha látja,hogy nincs partner.persze ha olyan a szitu legyél bunkó,ha semmiképp sem akarja abbahagyni.
2010. aug. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem az helyzettől függ,hogy viszont bunkónak kel-e lenni.Vannak olyan helyzetek mikor pl:,,megsem hallottam amit mondtál" reakció helyes.Nekem volt egyszer egy osztálytársam akihez bárhogy szóltam ordibált velem.Visszaszóltam eleinte de nemváltozott a helyzet.Utána nemkommunikáltam vele többet csak ha muszály volt.Ha nagyon szíven üt amit mond esetleg visszasérteném énis pl:,,deformált az alakod nagy a segged!"Válasz:neked az agyad deformált meg a fejed"
2010. aug. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem éri meg! A bunkókkal egyszerűen nem kell foglalkozni. Ha meg muszáj, akkor csak annyit, amennyit tényleg elengedhetetlen. És utána jó gyorsan el kell felejteni őket. Nehogy még te érezd rosszul magad tőlük és pocsékold rájuk az energiádat! NEM ÉRI MEG!!! Nem kell velük kedvesnek lenni, és ne is reménykedj benne, hogy te megváltoztathatod őket, mert nem fogod tudni. Még egyszer: ne foglalkozz velük, ha jót akarsz magadnak!
2010. aug. 28. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!