Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Megéri kedvesnek lenni,...

Megéri kedvesnek lenni, minden bunkóval?

Figyelt kérdés

Mindenki a sablonos dumát nyomatja, "azt kapsz, amit adsz". De, azt vettem észre, ez az életben nem állja meg a helyét. Mindenkivel kedvesen, tisztelettel beszélek, de akkoris vannak olyanok, akikhez akár ilyen kedves, vagyok, bunkó velem, folyton, minden pillanatban, gúnyol, átver, kinevet stb. Akkor jön a duma, hogy majd meg változnak bla-bla. És mostmár rájöttem, aki velem bunkó(csak mert olyan kevde van, leszól, csesztet,) azzal énis az leszek, mert akkor legalább jogosan olyan velem.

Szerintetek is nagy baromág ez a "Azt kapsz, amit adsz" sablonos szöveg?


2010. aug. 21. 19:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ja igen: viszont-bunkónak sem kell lenni velük, mivel ezzel is energiát pocsékolsz rájuk! Egyszerűen csak ignoráld őket. Ennyi.
2010. aug. 28. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:

ez egy érdekes dolog.. a mai napig én is így voltam ezzel..tényleg,kedvesen,mosolyogva beszélek az emberekhez,aztán mit kapok?..

ma sminkeltem egy menyasszonyt, tipikus proli volt.. mosolyogva bemutatkozom neki, beszélünk-azaz ÉN- ,hogy mégis mire gondolt smink téren..? (láttam a szemén ,hogy LENÉZ , amiért szőke vagyok, mosolygok, és sminkelek..) mutatta,megcsináltam, hogy oldjam a hangulatot néha beszélgetni próbáltam, megdicsértem néhány tulajdonságát..de pfujj..micsoda gusztustalanul bunkó volt az a lány..EGYSZER SEM MOSOLYGOTT, vágta a fejeket, amikor megköszönte a sminket,bele sem nézett a szemembe, gúnyosan,erőltetetten préselte ki magából azt a kis rövidke köszönöm szót..

annyira nem butaság ez az elv.. olyannak kell lenni másokkal,mint amit elvárunk.. azok ,akik a kedvesség ellenére bunkók, azok lelki szegények, prolik, csodálkoznak hogy kapnak 1-2 jó szót..

én emiatt a perszóna miatt nem hagyok fel ezzel az elvvel! ...csak tudatosult bennem, hogy én is kerülhetek egy légkörbe egy ilyen emberrel-próbáld túltenni magad az llyen embereken-> én is azt próbálom tenni. :]


L/19

2010. dec. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
"Szeresd az ellenséged. Be fog dilizni tőle."
2010. dec. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én először is szétválasztom az etikettnek meg nem felelést a rosszindulatú bunkósságtól. Mert az emberek hajlamosak ezeket összekeverni. Pl. ha valaki (tényleg véletlenül) elfelejt valamit megköszönni, az az első kategória, aki meg erre gúnyosan mondja, hogy "szívesen" vagy beszól hogy "talán köszönöm..." az meg rosszindulatúan bunkó. Éppen ezért ha rosszindulatú bunkóval bunkóul beszélsz, az a legkevésbé sem bunkóság, de legjobb nem törődni velük. De a másik esetben azért nem kell egyből támadni, mert az bunkóság.
2011. jan. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Majd valaki jól fejbe üt, ha bunkó vagy vissza...

Bunkók keresik a balhét, ha te bunkó vagy vele vissza akkor már meg van neki egy okk hogy kikezdjen veled

2011. jan. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!