Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mennyire illik a kést és a...

Mennyire illik a kést és a villát cserélgetni hús evése közben?

Figyelt kérdés
Úgy szoktam, hogy felvágom a hús egy részét (villa a bal kézben, kés a jobb kézben), majd a villát a jobb kezembe véve szúrom bele a húsba. Nekem így kényelmesebb, mint a bal kezemben tartani a villát, amikor beleszúrom a villát a húsba.
2021. ápr. 16. 19:08
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat, és kérdeznék is még, ha nem gond.

A falat hús harapása közben ugye az a jó, ha a bal kezemben marad a villa. De mennyire illik megforgatni, hogy kényelmesebben fogjam meg, amikor a számhoz emelem?

Illetve ha a köretet enném hosszabb ideig, akkor nem gáz, ha a villa ilyenkor a jobb kezemben van?

2021. ápr. 29. 15:57
 32/40 anonim ***** válasza:
100%

Alapból semmit nem illik önmagában csak villával enni, ha már nem vagy gyerek... de ez azért nem túl súlyos hiba.

A Hiltonban ne kövesd el, máshol nem akkora gond.

A villát mindenképpen forgatnod kell, mert egyszer szúrsz vele, utána emelsz.

Mit akarsz még forgatni rajta?

2021. ápr. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy nem jól írtam. A késsel való vágás közben ott van ugye a villa a húson, a fogaival lefelé. A villát csak egyszer forgatnám a számhoz emelés előtt, de ezt még a szúrás előtt vagy szúrás után illik?

Bocsi már, hogy ilyeneket kérdezek, de akkor legalább most megtanulnám végre.

2021. ápr. 29. 16:14
 34/40 anonim ***** válasza:
100%
Először megszúrod a vágáshoz, elvágod, utána megfordítod a villát, és feltolod rá a falatot.
2021. ápr. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:

Oké, és ha feltolás helyett szúrok, az nem nagy baj, ugye?

Vagy ha igazából nem is veszem ki a villát a falatból, csak simán megfordítom a villát a falattal együtt?

2021. ápr. 29. 16:26
 36/40 anonim ***** válasza:
100%
Megszúrod a húst, levágod belőle a megfelelő méretű darabkát, aztán a villával a szádba rakod a levágott darabot. Aztán rákotorsz a villára egy kis köretet, és azt is a szádba rakod. Utána összerágod ami a szádban van, és lenyeled. Aztán kezded elölről ezt a műveletet, amíg el nem fogy az étel a tányérról, vagy jól nem laksz. Nem értem, hogy mi olyan bonyolult ezen. Miért akarod forgatni a villát evés közben? Nem kereplő az, enni kell vele, nem forgatni.
2021. ápr. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:

Nem pont evés közben akarom forgatni, de egyszer mindenképp meg kell.

Késsel kotorhatok akkor köretet is a villára, az nem illetlenség?

2021. ápr. 29. 16:33
 38/40 anonim ***** válasza:
100%
A köretet eleve késsel kotorjuk a villára evés közben, tehát nem, nem illetlenség. De ezt már leírták neked korábban, több hozzászólásban is. Minek kérdezed meg ismét?
2021. ápr. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
69%

Nem illik a villával szurkálni az ételt az evéshez, csak a vágáshoz.

De ez megint csak nem túl súlyos hiba, szóval elég, ha a Hiltonban figyelsz erre.


Ilyenkor inkább arra gondolj, hogy mi az, ami gusztustalan, ha nézed?

Pl. szétcincálni vagy összekutyulni az összes ételt a tányérodon.

Vagy úgy tenni ételt a szádba, hogy közben már van benne.

2021. ápr. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim válasza:
100%
Én kiskoromban mindig letettem a kést miután vágtam vele. És apukám azt mondta hogy ezt az angolok szokták csinálni.
2021. máj. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!