Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mivel büntetnétek azokat,...

Kokas Lajos kérdése:

Mivel büntetnétek azokat, akik az erdőbe viszik a szemetüket?

Figyelt kérdés
Van olyan aki ezt normálisnak tartja?
2010. aug. 21. 19:26
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Miért kéne ingyen sitt lerakó????? Minden tárgyi dolog elkopik, bele kell kalkulálni a vásárlásnál, hogy egyszer áldozni kell majd a megsemisítésére is! A vásárláskor tudatosulnia kéne bennünk, hogy a megsemmisítés is pénzbe kerül. Szemlélet váltásra van szükség. Nem az ingyenes szemétlerakás a megoldás, mert ez csak gerjesztené, hogy még felelőtlenebbül termeljük a szemetet, hiszen ingyen megszabadulhatunk tőle!! (Műszaki termék vásárlásakor visszaviheted a használt készülékedet és kötelesek átvenni tőled!!!)
2010. aug. 22. 07:50
 12/24 anonim ***** válasza:
50%
Jó ,ne csináljon senki ingyenes szemétlerakót,de akkor ne is csodálkozzon senki ,hogy jé hát miért hozta vajon ez az ember az erdőbe a szemetét, ahelyett hogy az ingyenes szeméttelepre vitte volna ?
2010. aug. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
25%
ne beszélj hülyeséget, nem fog senki gyakrabban lakást felújítani, mert ingyen lerakhatja a szemetét, ugyanígy olyanról se hallottam, Te anyjuk, cseréljük le a hűtőt, mert ingyen átveszik.
2010. aug. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Tényleg az az álláspontod, hogy az ember jól goondolkodik, amikor ingyen akar megszabadulni a szemetétől és a fránya természet magára vessen, ha nincsenek ingyenes szemét lerakók???? Ha vannak, ha nincsenek ingyenes lerakók, a természet pusztítása sosem lehet alternatíva, nincs rá indok, még a szegénység sem lehet az!!! A természet nem értünk van, mi csak a részei vagyunk és ha nem tartjuk magunkat a szabályokhoz, saját magunk ellen vétünk. Nézd azokat a példákat, amikor emberek betegednek meg azért mert a vízgyűjtő területeken lerakott szemétből az ivóvízbe jut a szennyeződés. Erre nem lehet indok, hogy valakinek nincs pénze a szemetét máshova tenni!!!

Nem azt gondoltam, hogy azért cserél valaki mosógépet, mert ingyen vissza viheti. Arra gondoltam, hogy ha valaki mosógépet indúl venni, vigye magával a használtat, mert ott hagyhatja az üzletben ahol a másikat veszi és nem kell utólag gondolkozni azon, hogy mit kezdjen vele! (Tudatos vásárlás)

2010. aug. 22. 09:20
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút egyet értek veled kérdező!

Nincs kifogás a szemetelésre, hiszen vannak kukák, amit hetente 2szer ürítenek, aztán szelektív kukák és szigetek, és még lomtalanítás is van. Ha meg végképp nem lehet tőle megszabadulni, újra lehet használni:autógumi: virágláda, hinta, vagy nagyon jó hőszigetelő fal (külföldön házakat építenek belőle)

Az, hogy az erdőbe képes lerakni, az gyönyörű példa a gyerekeinek is, ha majd mennek kirándulni és látják apuka szemetét, aztán meg ők nyavalyognak milyen szemetes az ország.

Ha valaki szegény, nincs pénze semmit sem venni, ezért szemete sincs.

A háztartási gépeket meg igenis beveszik a boltok, sőt még be is számítják vásárlásnál.

Talán a legfontosabb a tudatos vásárlás, hogy csak azt vegyük meg, amire tényleg szükségünk van, és abból is jó minőségűt, mert az sokáig kitart, így nem kell évente újat venni.

Nem tudom, mivel büntetném őket, talán fel a deresre és 25-öt rá, ugyanis szép szóval nem megy, vagy ha munka, akkor wc- takarítás, valami nagyon brutál helyen, de a szemét szedés puszta kézzel is jónak tűnik.

Azokat is büntetném akik eldobják a szemetet az utcán, mert arra már tényleg semmilyen indok nem fogadható el!

2010. aug. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
35%

De értsd már meg, tönkre megy a tetőm (kinézek az utcára, szinte az összes háznak palatetője van)örülök, ha van másfél millióm arra, hogy tetőt cseréljek. Még plusz másfél nem lesz, hogy a palát elvitessem egy erre kijelölt hulladéklerakóba- ez tuti. Mégis mit kezdjek vele? Máshova nem vihetem mert mérgező.

Oké igazad van bekalkulálhatnám, hogy 3 millió a tetőcsere, de ha a vihar megrongálja és ázik a házam épp elég másfél milliót előteremtenem, nemhogy 3-at.

Ugyanígy a kerék, lecsrélem a 4 kereket, hogy menni tudjak az autómmal biztonságosan, annyiba kerül a gumi lerakása, mint egy új kerékszett.

Nem mondom, hogy ingyen legyen a lerakás, de lehetne reális ára. Illetve szerintem amikor megveszem a kereket, annak az árában van egy termékdíj, amivel én már megfizetem a lerakását.

És a kérdés mi az olcsóbb, mert azt a szemetet valakinek el kell takarítani, szállítatni- szerintem olcsóbb lenne egy ingyen lerakó, mint a későbbi takarítás.

De persze puffogtathatsz üres frázisokat, mint tudatosság meg stb, de a szemét marad.

2010. aug. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
25%
majd ha ugyanannyiért lerakhatom a szeméttelepen mint az erdőben,akkor majd inkább odavisszük
2010. aug. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Szerinted azt a gyereket, aki a társaival az erdőben szeretné halgatni a madarak énekét és nézni a természetet, vagy nem akar szenyezett ivóvizet inni, vagy rákot kapni a te pala tetődtől, menyire érdekli, hogy neked van-e másfélmilliód arra, hogy ő ne legyen rákos?????? Ha a tető csréje 1,5 m és a hulladék elszállítása szintén 1,5m (bár ez erős túlzás), akkor az a munka 3 millióba kerül, ezt kell megértened. Ismerem annak a férfinak a gyermekeit, aki kutyasétáltatás közben beesett egy lukba és ott meghalt néhány évvel ezelőtt a Kőbányai Barátság parkban, mert egy korábbi szemétlerakó helyén épült a park. Akarsz velük beszélgetni?
2010. aug. 22. 16:08
 19/24 anonim ***** válasza:

Tök mindegy mit mondasz, a semmi és a másfél millió közt igen nagy különbség van egy olyan országban, ahol az átlag nyugdíj százezer (mert ne felejtsük el főként nyugdíjasok laknak palatetős házakban) és mondjuk ennyi a minimálbér is. És nem úgy fogok gondolkodni, hogy ha lesz 3 millám kicserélem a tetőt, addig meg ázunk, hanem ha megvan a tetőre a pénz, cserélem a palával meg lesz valami. Talán az erdőben végzi.

Volt egyébként a pimasz akárkinek egy jó riportja, amiben bemutatta, hogy három zsák hulladékkal autózott egész nap, mert egyik telepen ezt nem vették át a másikon azt nem- egyszerűbb letenni az erdő szélen.

És nem is értem, mit nem lehet ezen belátni, hogy amíg a telepek területén nem lesz változás, a hulladék marad az erdő szélén. Persze én elhiszem, hogy ez egy gondolkodást és számolást igénylő feladat lenne, ami bonyolult egy ilyen egyszerű aggyal megáldott lénynek, mint te és egyszerűbb büntetéssel vagdalkozni, mint valódi problémára valódi megoldást keresni. Sajnálom,jó sétát a szeméthegyben neked és jó hőbörgést.

2010. aug. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Nem itt írtam volna meg, hanem privátban, de sajnos anyi vér nincs a pucádban, hogy egy email címet kirakj (névről már álmodni sem merek). Nézd meg légyszives, hogy hol minősítettelek én téged. Kicsit haragszom, hogy egy olyan ember akinek fogalma sincs arról, hogy én milyen paraméterekkel bírok, és ráadásul egy névtelen arcnélküli senki is, minősít engem. Én vállalom a nevem és tényleg úgy élek, ahogy azt mondom, és gondolom, hogy helyes. Kíváncsi lettem volna egy más gondolkodás módra, hátha vannak ész érvei egy normális vita partnernek, de az, hogy neked ez így olcsóbb és kényelmesebb és leszarod azt, hogy evvel a gyerekeid jövőjét teszed tönkre, szerintem nem érv!! Szeretnék összefutni veled, amikor leteszed a paládat az erdőbe!!!!!!!
2010. aug. 22. 17:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!